Vengrija - Rumunija - Transilvanija

Į kainą įskaičiuota:
- Kelionė patogiu autobusu;
- Kelionės vadovo paslaugos (rusų kalba);
- Apgyvendinimas viešbutyje su pusryčiais 8 naktys, dviviečiuose kambariuose

Ekskursijų paketas 8 ekskursijos - (€149): 
- Ekskursiją į Egirį 
- Ekskursiją į Sibiu
- Ekskursiją į į Bukareštą
- Ekskursiją į Berkos ugnikalnį
- Ekskursiją po Sinaja
- Ekskursiją į Pelešo pilį
- Ekskursiją į Drakulos pilies apžiūrą
- Ekskursiją po Sigišoarą

Ekskursijos perkant atskirai:
- Ekskursiją į Egirį - €25
- Ekskursiją į Sibiu - €25
- Ekskursiją į į Bukareštą - €25
- Ekskursiją į Berkos ugnikalnį - €15
- Ekskursiją po Sinaja - €25
- Ekskursiją į Pelešo pilį - €25
- Ekskursiją į Drakulos pilies apžiūrą - €25
- Ekskursiją po Sigišoarą - €25
- Vynų degustacija (6 rūšių vyno: sausas baltos arba raudonas saldus) ir nacionalinio stiliauspavakarieniauti mieste  - €15 (meniu eina tradicinės Vengrijos guliašas, šaltus valgius (bekonas, sūrių, dešros, pomidorų ir pan.)

Apgyvendinimas:
- Priemoka už apgyvendinimą vienviečiam kambaryje visos kelionės metu - €150 
*Keliaujant tryse - prasome is anksto teirautis kelioniu agento apie galimybe gauti numeri su pristatoma trecia lova

Papildomos išlaidos:
- Papildoma vieta autobuse  - €120 
- Pietūs, vakarienės, asmeninės išlaidos
- Sveikatos draudimas
- Įėjimo bilietai į muziejus, viešasis transportas

**Rusijos piliečiams ( neturintiems šhengeno vizos) reikalingą vizą.  
SVARBI INFORMACIJA:
- Keliautojo duomenis galima keisti likus ne mažiau kaip 7 dienos iki išvykimo.
- Jeigu Jūsų viešbutyje rezervavimo patvirtinimo metu nėra laisvų vietų, kelionių organizatorius turi teisę pasiūlyti turistams tokio paties arba aukštesnio lygio viešbutį.
- Kelionės vadovas pasilieka teisę keisti ekskursijų eiliškumą laikantis numatytos kelionės programos.
- Kelionės vadovas turi teisę keisti ir koreguoti išvykimo laikus (nekeičiant programos) bei suplanuotą ekskursijų bei paskirtą laisvą laiką. 
- Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis.
- Muziejuose, bažnyčiose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.
- Įėjimo bilietai į mokamas lankytinas vietas (muziejus/bažnyčias ir pan.) į kelionės kainą nėra įskaičiuota.
- Į kainą neįskaičiuoti viešojo transporto bilietai.
- Grupės vadovas -rusų ir latvių kalbomis.
- Kelionės išvykimo laikas gali keistis – patikslintos informacijos (1-2 dienas prieš kelionę) ieškokite mūsų internetinėje svetainėje «Išvykimai»
Atsisiųskite kelionių programą

1 DIENA

Išvykstame iš Panevėžio/ Vilniaus/ Kauno (išvykimo laiką patikslinsime 2 dienos iki išvykimo) 
Kelionė per Lietuvą ir Lenkiją.
Nakvynė Lenkijos viešbutyje.

2 DIENA

Pusryčiai.
Kelionė į Miškolc Tapolcą.
Apie 4 valandas laisvo laiko arba apsilankymas Miškolc Tapolca maudykloje (įėjimo bilietai įsigyjami vietoje).
Ypatingas vienintelės Europoje tokio pobūdžio hidroterapinės maudyklos patrauklumas  yra tame, kad ji įsikūrusi natūraliuose, per tūkstantmečius terminių vandenų išplautuose urvuose.
Urvų maudykloje nebūna vasaros ir žiemos sezonų. Čia visada pavasaris, nepriklausomai nuo karščio arba speigo lauke. Pastovi vandens temperatūra 29-31oC.
Vakare kelionė į Egirį.
Apgyvendinimas viešbutyje.
Pagal pageidavimą už papildomą mokestį vengriškų vynų degustacija ir vakarienė tautiniame stiliuje.  

3 DIENA

Pusryčiai
Laisvas laikas arba rytinė ekskursija po Egerį (pagal pageidavimą už papildomą mokestį).
Egeris yra pasakiška puikių raudonųjų vynų, gydomųjų terminių šaltinių ir ryškių spalvų karalystė. Antrojo pasaulinio karo metu, skirtingai nuo kitų Vengrijos miestų, šiam miestui labai pasisekė - jis praktiškai nenukentėjo nuo grobikų, todėl puikiai išsaugotos Egerio įžymybės  suteikia galimybę turistams pilnai pasimėgauti istorinėmis vertybėmis. Ekskursijos metu mes aplankysime istorinį miesto centrą, pamatysime Turkiškąjį minaretą, Šv. Antano Cerkvę, Bernardinų bažnyčią, taip pat apžiūrėsime jo pagrindinę įžymybę – garsiausią Vengrijoje -  Egerio - tvirtovę, kurios gynyba įėjo į istoriją.
Po ekskursijos vyksime į Sibiu.

Nakvynė Sibiu viešbutyje.  

4 DIENA

Pusryčiai.
Laisvas laikas arba apžvalginė ekskursija po Sibiu (pagal pageidavimą už papildomą mokestį).
Sibiu įdomus gerai išsilaikiusiais istoriniais ir architektūriniais paminklais, pastatais, tvirtovėmis ir šventyklomis. Sibiu viduramžių romantika leidžia jame pravesti daugybę kultūrinių renginių ir paminėti istorines datas.
Istoriniame miesto centre yra Didžioji aikštė (su fontanu, Rotuše), kuri  tolygiai pereina į Mažąją aikštę ir  Huet aikštę su puikiu Evangelijos soboru.
Atvykus į Bukareštą, esant geram orui, bus galimybė įsiamžinti vaizdingose vietose, įskaitant  aukštikalnių ežerą Balea.

Apgyvendinimas Bukarešto viešbutyje.
 

5 DIENA

Pusryčiai.
Laivas laikas arba apžvalginė kelionė po Bukareštą (pagal pageidavimą už papildomą mokestį).
Bukareštas – svarbiausias Rumunijos miestas ir šalies kultūros centras. Jis traukia turistus turtinga istorija, spalvinga atmosfera ir neįprastomis įžymybėmis. Čia yra nuosava Triumfo arka ir didžiausias parlamento pastatas pasaulyje, kuris, be to, po Pentagono, yra antrasis pagal dydį pastatas pasaulyje. Svarbiausia keistenybė – tai Senasis Bukareštas su jo siauromis gatvelėmis, cerkvėmis ir istoriniais paminklais.
Po pietų - išvyka prie Berkos purvo vulkanų (ugnikalnių) (įėjimo bilietai įsigyjami vietoje).
Tai patys didžiausi purvo vulkanai Europoje. Tai yra įdomus gamtos reiškinys, tarytum imituojantis miniatiūroje tikrus ugnikalnius.
Kelionė į kurortinį Sinajos miestą.

Nakvynė viešbutyje

6 DIENA

Pusryčiai viešbutyje.
Laisvas laikas Sinajoje arba apsilankymas Sinajos vienuolyne ir Pelešo pilyje (pagal pageidavimą už papildomą mokestį).
Vienuolyną 1690—1695 m. pastatė Mihajus Cantacuzino po jo piligrimystės į Šv. Kotrynos vienuolyną Sinajaus pusiasalyje, todėl jo sukurtas vienuolynas ir gavo tokį pavadinimą. Po to taip pat pradėtas vadinti ir aplink vienuolyną išaugęs miestas - Sinajus.
Pirmasis Rumunijos karalius Karolis I-sis 1875 - 1883 metais čia stato savo vasaros rezidenciją – Pelešo pilį. Tarp Rumunijos įžymybių jos nuostabios pilys užima ypatingą  vietą. Jos yra tikra šalies puošmena, o Pelešo pilis, ko gero, yra pats ryškiausias brangakmenis. Ši pilis vadinama Karpatų perlu. Pagrindu paimtas vokiškasis neorenesansas, papildytas baroko ir rokoko bruožais, harmoningai įpinti mauritaniškieji motyvai. Pilies pastatymo darbai užsitęsė 40 metų, tačiau rezultatas viršijo visus lūkesčius. Pelešo rūmai, pavadinimą gavę iš šalia tekančio upeliuko pavadinimo, neatrodo neskoninga eklektika, o labai organiškai įsilieja į peizažą, tartum būdami jo natūralus tęsinys.
Vėliau laisvas laikas arba pakilimas keltuvu į Buštel kalnus (pagal pageidavimą už papildomą mokestį, bilietai įsigyjami vietoje).
Dvipakopis keltuvas su kabina kelia turistus pirmiausia į 1400 metrų aukštį, o paskui kitais keltuvais – iki 2006 metrų aukštį. Taip pat yra du lyniniai keltuvai su sėdynėmis (iki 1950 m. aukščio), keturi bugeliniai keltuvai suaugusiems ir du – vaikams.
Įveikus keltuvu 2,5 metrų atstumą, galima pasigrožėti likusia apačioje Sinaja, pasėdėti kavinėje ir išgerti karšto vyno arba vietinės karštos degtinės – cuikos.
Antros eilės keltuvo ilgis – 2 km su bendru 1100 m aukščių skirtumu. Pačiame viršuje, kur turistus pristato vagonėlis, atsiveria įstabus vaizdas į kitą gūbrio pusę.
Pasivaikščiojimas kalnuose apžiūrint įžymiausius uolinius nukalimus (Sfinksas). Vakare pagal pageidavimą apsilankymas Rhein & CIE Azuga vyno darykloje (už papildomą mokestį).
Vietinių rumuniškų vynų degustacija, vakarienė, apsilankymas vynų parduotuvėje

Nakvynė viešbutyje

7 DIENA

Pusryčiai viešbutyje.
Iškraustymas iš viešbučio ir pervažiavimas į  Braną ir Drakulos pilies apžiūra.
Pervažiavimas į  Braną ir Drakulos pilies apžiūra (Transilvanija). Sinaia – Bran 48 km.
Ši pilis, ko gero, turistiškiausia vieta Rumunijoje. Ją savo lėšomis 14 a. pabaigoje pastatė vietiniai gyventojai. Už tai valstybė juos keletui amžių į priekį atleido nuo mokesčių mokėjimo.
Pradžioje Branas, kaip ir kitos Europos pilys, tarnavo miestelio apsaugai. Jos koridoriai ir salės sudaro labirintą, matyt, dėl to, kad jame pasiklystų neprašytas svečias. Juk savi žmonės žino visus  įėjimus ir landas.
Branas pakeitė daug šeimininkų, perėjo nuo vienų savininkų prie kitų. Po Didžiosios Rumunijos paskelbimo pilis buvo padovanota karalienei Marijai, kaip rumunų meilės ir atsidavimo šiai moteriai ženklas. Taip Branas tapo karališkąja rezidencija. Šiandien pilis -  savotiškas istorinis muziejus po atviru dangumi. Čia galima pamatyti, kaip anksčiau gyveno rumunai. Bet didžiausią žinomumą Branas įgavo grafo Drakulos dėka.
Anot legendos, čia savo žygių metu nakvodavo garsusis karvedys Vladas Cepešas Drakula, o Brano pilį supanti vietovė buvo mėgiama šeimininko Cepešo medžioklės vieta. Pagal vieną iš versijų, rūmų požemiuose Cepešą kankino turkų priešai. Ir, tikriausiai todėl Brano pilį  vadina ir Drakulos pilimi. 20 a. viduryje į Rumuniją patraukė Bram Stoker gerbėjai. Jie ieškojo tos pačios pilies, kuri aprašyta rašytojo romane. Jiems patiko Branas — pilis buvo labai panaši į aprašytąją. Taip grafas Drakula įsigijo savo rezidenciją.
Amerikiečių režisierius Francis Coppola, čia filmuodamas čia savo “Drakulos” versiją, skyrė lėšų Brano restauravimui.
Brano vietovė garsėja taip pat savo sūriais, kurių pagaminimo receptas laikomas paslaptyje  ir perduodamas iš kartos į kartą.
Vietiniame turguje galima įsigyti mezginių iš natūralios vilnos; vietinių delikatesų, taip pat suvenyrų, kurių dauguma vaizduoja Drakulą.

Pietūs Vila Bran (priešais pilį), pasirinkimas iš meniu vietoje.
Po pietų kelionė į Sigošoarą.
Laisvas laikas arba apžvalginė ekskursija po Sigišoarą (pagal pageidavimą už papildomą mokestį)
Ekskursija į Sigišoarą.
Sigišoara – pats seniausias, spalvingiausias ir vaizdingiausias miestas Transilvanijoje. Miestas, kuriame gimė Vladas Drakula, įsikūręs ant gražiausios kalvos prie Tyrnava Mare upės.
Miestelis nedidelis, bet dėl savo viduramžiškos išvaizdos nepaprastai romantiškas – nedideli akmeniniai namai išilgai siaurų gatvelių, grindiniai, grįsti senoviniais akmenimis,  koplyčios ir bokšteliai... Prie to pridėję miesto žalumą ir miškų gausą apylinkėse - gauname pasakišką peizažą, nuolat darantį didžiulį įspūdį turistams. Toks jausmas, kad dingsta laiko pojūtis ir žmogus atsiduria mieste iš viduramžio riterių romano.
Pats miestas – praktiškai visas – pėsčiųjų zona.

Nakvynė Sigišoara viešbutyje.

8 DIENA

Pusryčiai viešbutyje
Kelionė namų link.
Kelionė per Rumuniją, Vengriją ir Slovakiją.
Nakvynė Lenkijos viešbutyje

 

9 DIENA
Pusryčiai viešbutyje 
Išvykimas į namus. 
Kelionė per Lenkiją, Lietuvą. 
Grįžimas į Lietuvą.
Rezervuoti
JEIGU TURĖTUMĖTE PAPILDOMŲ KLAUSIMŲ, MALONIAI PRAŠOME SUSISIEKTI SU MUMIS: +370 607 76550/ +370 655 42040
Kelionės data
Data
Vietų skaičius
Kaina
+ ekskursijų paketas
Kaina be
ekskursijų paketo
13.04.2019
-
21.04.2019
10+
Rezervuoti
€299
Rezervuoti
€419
Ekskursijų paketas

€149 (8 eksk.)

Kelionės ilgumas

9 dienas

Išvykimas/Parvykimas

Išvykimo šalis: Lietuva

Izbraukšana: Vilnius, Kaunas, Panevežys
Atgriešanās: Vilnius, Kaunas, Panevežys