Saulėtoji Bulgarija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu (visos kelionės metu)
Grupės vadovas (rusų/latvių kalbomis)
Apgyvendinimas turistinės klasės viešbučiuose, 9 nakvynės su pusryčiais

EKSKURSIJŲ KAINOS:
Apžvalginė ekskursija po Bukareštą- 30 € (vaikams iki 12 metų 15 €)
Ekskursija po Neseberą ir Sozopolį - 45 € (vaikams iki 12 metų 30 €)
Ekskursija po Stambulą - 60 € (vaikams iki 12 metų 40 €)
Nacionalinis bulgariškas vakaras - 40 € (vaikams iki 12 metų 25 €)
Džipų safaris - 40 € (vaikams iki 12 metų 25 €)
Pasiplaukiojimas jachta - 55 € (vaikams iki 12 metų 35 €)

PAPILDOMOS IŠLAIDOS:
Apsilankymas unikalioje urvinėje maudykloje Miškolco mieste - 15 € (vaikams iki 12 metų 10 €)
Vizos Turkijos nepiliečiams - 25 €
Papildoma vieta autobuse - 150 €
Priemoka už vienvietį kambarį - 140 €
Įėjimo bilietai į muziejus, viešasis transportas
Pietūs, vakarienės, asmeninės išlaidos
Sveikatos draudimas.

SVARBI INFORMACIJA:
Keliautojo duomenis galima keisti ne vėliau nei likus 7 darbo dienom iki kelionės pradžios.
Įėjimo bilietų ir kitų papildomų išlaidų kainos, valiutos kursai, taip pat programoje nurodytas laikas ir objektų apžvalgos eiliškumas yra preliminarūs ir gali pasikeisti.
Kelionės vadovas pasilieka teisę keisti vykdomų ekskursijų eiliškumą laikantis numatytos programos.
Kompanija pasilieka sau teisę keisti objektų lankymo eiliškumą arba pakeisti juos lygiaverčiais laikantis teikiamų paslaugų paketo.
Jeigu Jūsų viešbutyje rezervavimo patvirtinimo metu nėra laisvų vietų, kelionių organizatorius turi teisę pasiūlyti turistams tokios paties arba aukštesnio lygio viešbutį.
Jeigu Jūs keliaujate trise prašome iš anksto pasiteirauti agentūroje apie galimybę pastatyti papildomą lovą.
Kelionės išvykimo laikas gali keistis – patikslintos informacijos (1-2 dienas prieš kelionę) ieškokite mūsų internetinėje svetainėje «Išvykimai»
Atsisiųskite kelionių programą


1 DIENA.
7:00 išvažiavimas iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio Kelionė per Lietuvą, Lenkiją. Sustojimas pietums Lenkijoje. Nakvynė tranzitiniame viešbutyje Slovakijoje, Prešovo mieste.
2 DIENA
Pusryčiai. Šiandien Jūsų laukia apsilankymas neįprastoje urvinėje maudykloje Miškolce (pageidaujant, už papildomą mokestį). Miškolctapolcos Urvo maudykla (Miskolc-Tapolca) įsikūrusi Šiaurės Vengrijoje, nuostabiame turtingame lankytinų vietų regione, Miškolco miesto kurortinėje zonoje. Vienintelė Europoje tokio tipo maudykla-vandens gydykla patraukli tuo, kad išsidėsčiusi natūraliose, per tūkstantmečius terminių vandenų išplautose urvuose. Urvinėms maudykloms priskiriamas ir atviras terminis ežeras, kurį maitina šilti šaltiniai, prisotinti įvairių dujų. Pasak daktarų, urvų oras naudingas sveikatai, ypač turintiems kataraktinių kvėpavimo sunkumų, sergantiems astma. Kalkių-vandenilio-anglies dioksido tipo vandens sudėtyje yra jodo, bromo, kalcio, magnezijos-metaboro ir metasilicio rūgšties, taip pat radono. Maudykla apsaugota nuo vėjo, o malonus subalansuotas klimatas puikiai tinka poilsiui. Miškolc-Tapolcą supa 1150 ha buko miškas, kuriame įrengtas įspūdingas parkas su atviru paplūdimiu ir urvine maudykla. Šiame vandenyje, skirtingai nuo didesnio tankio gydomųjų vandenų, galima maudytis, o taip pat išbandyti visus čia veikiančius vandens efektus. Nakvynė tranzitiniame viešbutyje Rumunijos teritorijoje, Sibiu mieste.
3 DIENA
Pusryčiai. Mūsų programoje apsilankymas Bukarešte - didžiausiame Rumunijos mieste, kuriame gyvena kas dešimtas rumunas. Apžvalginė ekskursija (pageidaujant, už papildomą mokestį). Nepaprasto grožio miesto architektūros ir vaizdingo kraštovaizdžio dėka Bukareštas nuo1930-ųjų yra vadinamas mažuoju Paryžiumi. Bukareštas turi savo Triumfo Arką, savo Eliziejaus Laukus, o labiausiai paryžietiška dvasia jaučiama senajame miesto centre, kur pastatai dar saugo prancūziškojo Renesanso architektūrą. Jus supažindins su pagrindinėmis sostinės įžymybėmis: Triumfo arka, Revoliucijos aikšte, Pergalių bulvaru, Susivienijimo aikšte ir įspūdingais Parlamento rūmais – tai pagal dydį antrasis pasaulyje pastatas po Pentagono. Ekskursijos pabaigoje bus skirtas laisvas laikas apsipirkimui. Nakvynė viešbutyje ant Juodosios jūros kranto, Saulėtasis krantas.
4-8 DIENOS
Poilsis viešbutyje Juodosios jūros pakrantėje. Poilsio metu mes siūlome jums šiuos renginius ir ekskursijas:

Neseberas+Sozopolis
Neseberas — spalvingiausias ir patraukliausias Bulgarijos kurortinis miestas pietinėje Juodosios jūros pakrantėje. Čia Jūs galėsite pamatyti neįtikėtiną turtingos gamtos ir istorinės praeities derinį. Neseberas - vienas pačių seniausių Europos miestelių, įkurtas daugiau kaip prieš 3 tūkstantmečius, išsidėstęs mažame pusiasalyje už 3 km į pietus nuo "Saulėtojo kranto". Čia yra visko: romantikos ir istorijos, nuo bizantiškosios tvirtovės sienos antikinių tvirtovės vartų iki 6 amžiaus senovės metropolijos. Vertingiausias miesto turtas — daugybė įvairiose epochose pastatytų cerkvių, daugelis iš kurių priskiriamos geriausiai išsilaikiusiems viduramžių kulto pastatams Balkanų pusiasalyje. Šventyklos neįprastos mūsų akiai — kresnos, be bokštų ir varpinių. Tiesiog senas akmuo, figūrinis mūras nišose, ornamentas iš kryžmų žalių puodelių-koklių, siaurakakliai ąsočiai, įmūryti viduje į sienas akustikos pagerinimui. Keturios iš jų paverstos meno galerijomis ir atidarytos lankytojams, o veikianti cerkvė "Šventoji Dievo Motina" garsėja savo stebuklingąja ikona.
Ravadinovo pilis – pasakiška vieta netoli nuo Sozopolio, kuri leis Jums akimirkai pasijusti pasakų herojumi – nuostabi architektūra, gražūs vandens telkiniai, balandžiai, gėlės...

Sozopolis — seniausias Bulgarijos miestas Juodosios jūros pakrantėje. Tai viena iš seniausių graikiškų gyvenviečių Juodosios jūros pakrantėje. Kažkada čia egzistavo senovės graikų kolonija, žinoma kaip "Appolonija Pontika". Šiandien Sozopolis – tai sklaidinys soduose skęstančių praeito amžiaus pabaigos namų, patrauklus miestas senovinės architektūros ir romantiškos atmosferos vertintojams — senoviniai namai su mediniais erkeriais, maži spalvingi skersgatviai, maži privatūs viešbučiai, didžiulė restoranų įvairovė, tavernos, kavinės, barai ir diskotekos.
Lankymas Vyno Namų „Izba Pomorija“, besispecializuojančių raudonųjų vynų, rakijos (bulgariška degtinė) ir vyno brendžio gamyboje. Degustacija apima: 5 rūšių vyno prezentaciją, mineralinį vandenį, klasikinius užkandžius, sūrį, brinzą fetima (dunavija), lukanką, file Elena, jautieną, agurkus, duoną.

Stambulas.
Tartum daugelio amžių lobį ši ekskursija atskleis Jums didįjį Stambulą, pilną nuostabių vietų, žvilgsnį užburiančių istorijos, kultūros ir architektūros paminklų. Vos per keletą valandų Jūs pamatysite Žydrąją Mečetę, Romėnų Hipodromą, Turkiškas Roksalanos vonias, Tiltą per Bosforą, Topkapio Rūmus, Sultanachmedo aikštę, Apžvalgos aikštelę azijinėje miesto dalyje. Laisvalaikiu pasivaikščiosite po Egiptietišką turgų (arba prieskonių turgų), kuris išskiria ne tik siūlomų prekių asortimentu, bet ir nepamirštamą įspūdį paliekančia ypatinga Rytų atmosfera. Taip pat rekomenduojame aplankyti Suleimanijos mečetę, taip pavadintą sultono Didžiojo Suleimano garbei. Čia pat randasi ir Suleimano ir jo žmonos Roksolanos kapavietė. Vos įžengę į mečetę jūs pajusite iš tolimos praeities sklindančią jos didingą ir paslaptingą jėgą.

Nacionalinis bulgariškas vakaras
Vakarą siūlome praleisti vaizdingame kaimelyje esančiame restorane „Zolotaja Bočka“. Turistus čia sutinka kaip brangius svečius, pagal geriausias bulgariškas tradicijas. Siūlo nacionalinius patiekalus, geriausius bulgariškus vynus ir rakiją. Ekskursijos programos ribose – nacionalinės dainos ir šokiai, iškyla su asiliuko vežimėliu, pramoginiai žaidimai mažyliams ir vakaro pabaigai – šokis ant įkaitintų anglių. Puiki galimybė pasinerti į nacionalinio kolorito ritmus! Visi šoka ir linksminasi!

Džipų safaris
Jūsų laukia patraukli iškyla su džipais žaliose Saulėtojo Kranto apylinkėse, sustojimai nusifotografuoti. Jūs aplankysite bulgarų namą, kuriame malonūs šeimininkai su džiaugsmu parodys Jums savo ūkį. Šeimininkė pavaišins Jus naminiu sluoksniuotu pyragu ir limonadu. Jūs susipažinsite su „kazano“ konstrukcija (įrenginys, kuriame verdama rakija) ir padegustuosite šio stipraus gėrimo. Jūsų laukia skaniausi pietūs tradiciniame bulgarų komplekse su etnografine paroda, demonstruojančia senovinius bulgarų amatus. Taip pat Jūs susipažinsite su keramikos amatu ir sudalyvausite gaminant keraminius daiktus.

Pasiplaukiojimas jachta.
Jūros, saulės, vandens ir žvejybos derinys. Tai nuostabi galimybė pailsėti jachtoje. Jachtoje maudantis ir deginantis praleistas laikas liks geru prisiminimu. Maudymasis jūroje, nardymas su plaukmenimis ir vamzdeliu, pietūs ant jūros kranto.
9 DIENA
Naktį išvykimas į namus, naktinė kelionė per Bulgariją, Rumuniją, Slovakiją. Nakvynė tranzitiniame viešbutyje Slovakijos teritorijoje, Prešovo mieste.
10 DIENA
Pusryčiai. Grįžimas namo. Kelionė per Slovakiją, Lenkiją, Lietuvą. Vėlyvas atvykimas į Vilnių/Kauną/Panevėžį.
EKSKURSIJOS

Apsilankymas unikalioje urvinėje maudykloje Miškolco mieste

Miškolctapolcos urvinė maudykla (Miskolc-Tapolca) įsikūrusi Šiaurės Vengrijoje, nuostabiame turtingame lankytinų vietų regione, Miškolco miesto kurortinėje zonoje. Vienintelė Europoje tokio tipo maudykla-vandens gydykla patraukli tuo, kad išsidėsčiusi natūraliose, per tūkstantmečius terminių vandenų išplautose urvuose. Urvinėms maudykloms priskiriamas ir atviras terminis ežeras, kurį maitina šilti šaltiniai, prisotinti įvairių dujų. Pasak daktarų, urvų oras naudingas sveikatai, ypač turintiems kataraktinių kvėpavimo sunkumų, sergantiems astma. Kalkių-vandenilio-anglies dioksido tipo vandens sudėtyje yra jodo, bromo, kalcio, magnezijos-metaboro ir metasilicio rūgšties, taip pat radono. Maudykla apsaugota nuo vėjo, o malonus subalansuotas klimatas puikiai tinka poilsiui. Miškolc-Tapolcą supa 1150 ha buko miškas, kuriame įrengtas įspūdingas parkas su atviru paplūdimiu ir urvine maudykla. Šiame vandenyje, skirtingai nuo didesnio tankio gydomųjų vandenų, galima maudytis, o taip pat išbandyti visus čia veikiančius vandens efektus.

____________________________________________________________________

Apžvalginė ekskursija po Bukareštą

Nepaprasto grožio miesto architektūros ir vaizdingo kraštovaizdžio dėka Bukareštas nuo1930-ųjų yra vadinamas mažuoju Paryžiumi. Bukareštas turi savo Triumfo Arką, savo Eliziejaus Laukus, o labiausiai paryžietiška dvasia jaučiama  senajame miesto centre, kur pastatai dar saugo prancūziškojo Renesanso architektūrą. Jus supažindins su pagrindinėmis sostinės įžymybėmis: Triumfo arka, Revoliucijos aikšte, Pergalių bulvaru, Susivienijimo aikšte ir įspūdingais Parlamento rūmais – tai pagal dydį antrasis pasaulyje pastatas po Pentagono. Ekskursijos pabaigoje bus skirtas laisvas laikas apsipirkimui.

____________________________________________________________________

Ekskursija po Neseberą ir Sozopolį

Neseberas — spalvingiausias ir patraukliausias Bulgarijos kurortinis miestas pietinėje Juodosios jūros pakrantėje. Čia Jūs galėsite pamatyti neįtikėtiną turtingos gamtos ir istorinės praeities derinį. Neseberas  - vienas pačių seniausių Europos miestelių, įkurtas daugiau kaip prieš 3 tūkstantmečius, išsidėstęs mažame pusiasalyje už 3 km į pietus nuo "Saulėtojo kranto". Čia yra visko: romantikos ir istorijos, nuo bizantiškosios tvirtovės sienos antikinių tvirtovės vartų iki 6 amžiaus senovės metropolijos. Vertingiausias miesto turtas — daugybė įvairiose epochose pastatytų cerkvių, daugelis iš kurių priskiriamos geriausiai išsilaikiusiems viduramžių kulto pastatams Balkanų pusiasalyje. Šventyklos neįprastos mūsų akiai — kresnos, be bokštų ir varpinių. Tiesiog senas akmuo, figūrinis mūras nišose, ornamentas iš  kryžmų žalių puodelių-koklių, siaurakakliai ąsočiai, įmūryti viduje į sienas akustikos pagerinimui. Keturios iš jų paverstos meno galerijomis ir atidarytos lankytojams, o veikianti cerkvė "Šventoji Dievo Motina" garsėja savo stebuklingąja ikona.

Ravadinovo pilis – pasakiška vieta netoli nuo Sozopolio, kuri leis Jums akimirkai pasijusti pasakų herojumi – nuostabi architektūra, gražūs vandens telkiniai, balandžiai, gėlės...

Sozopolis — seniausias Bulgarijos miestas Juodosios jūros pakrantėje. Tai viena iš seniausių graikiškų gyvenviečių  Juodosios jūros pakrantėje. Kažkada čia egzistavo senovės graikų kolonija, žinoma kaip "Appolonija Pontika". Šiandien Sozopolis – tai sklaidinys soduose skęstančių praeito amžiaus pabaigos namų, patrauklus miestas senovinės architektūros ir romantiškos atmosferos vertintojams — senoviniai namai su mediniais erkeriais, maži spalvingi skersgatviai, maži privatūs viešbučiai, didžiulė restoranų įvairovė, tavernos, kavinės, barai ir diskotekos.

Lankymas Vyno Namų „Izba Pomorija“, besispecializuojančių raudonųjų vynų, rakijos (bulgariška degtinė) ir vyno brendžio gamyboje. Degustacija apima: 5 rūšių vyno prezentaciją, mineralinį  vandenį, klasikinius užkandžius, sūrį, brinzą fetima (dunavija), lukanką, file Elena, jautieną, agurkus, duoną.

____________________________________________________________________

Ekskursija po Stambulą

Tartum daugelio amžių lobį ši ekskursija atskleis Jums didįjį Stambulą, pilną nuostabių vietų,  žvilgsnį užburiančių istorijos, kultūros ir architektūros paminklų. Vos per keletą valandų Jūs pamatysite Žydrąją Mečetę, Romėnų Hipodromą, Turkiškas Roksalanos vonias, Tiltą per Bosforą, Topkapio Rūmus, Sultanachmedo aikštę, Apžvalgos aikštelę azijinėje miesto dalyje. Laisvalaikiu pasivaikščiosite po Egiptietišką turgų (arba prieskonių turgų), kuris išskiria ne tik siūlomų prekių asortimentu, bet ir nepamirštamą įspūdį paliekančia ypatinga Rytų atmosfera.  Taip pat rekomenduojame aplankyti Suleimanijos mečetę, taip pavadintą sultono Didžiojo Suleimano garbei. Čia pat randasi ir Suleimano ir jo žmonos Roksolanos kapavietė. Vos įžengę į mečetę jūs pajusite iš tolimos praeities sklindančią jos didingą ir paslaptingą jėgą.

____________________________________________________________________

Nacionalinis bulgariškas vakaras

Vakarą siūlome praleisti vaizdingame kaimelyje esančiame restorane „Zolotaja Bočka“. Turistus čia sutinka kaip brangius svečius, pagal geriausias bulgariškas tradicijas. Siūlo nacionalinius patiekalus, geriausius bulgariškus vynus ir rakiją. Ekskursijos programos ribose – nacionalinės dainos ir šokiai, iškyla su asiliuko vežimėliu, pramoginiai žaidimai mažyliams ir vakaro pabaigai – šokis ant įkaitintų anglių. Puiki galimybė pasinerti į nacionalinio kolorito ritmus! Visi šoka ir linksminasi!

____________________________________________________________________

Džipų safaris

Jūsų laukia patraukli iškyla su džipais žaliose Saulėtojo Kranto apylinkėse, sustojimai  nusifotografuoti. Jūs aplankysite bulgarų namą, kuriame malonūs šeimininkai su džiaugsmu parodys Jums savo ūkį. Šeimininkė pavaišins Jus naminiu sluoksniuotu pyragu ir limonadu. Jūs susipažinsite su „kazano“ konstrukcija (įrenginys, kuriame verdama rakija) ir padegustuosite šio stipraus gėrimo. Jūsų laukia skaniausi pietūs tradiciniame bulgarų komplekse su etnografine paroda, demonstruojančia senovinius bulgarų amatus.  Taip pat Jūs susipažinsite su keramikos amatu ir sudalyvausite gaminant keraminius daiktus.

____________________________________________________________________

Pasiplaukiojimas jachta

Jūros, saulės, vandens ir žvejybos derinys. Tai nuostabi galimybė pailsėti jachtoje. Jachtoje maudantis ir deginantis praleistas laikas liks geru prisiminimu. Maudymasis jūroje, nardymas su plaukmenimis ir vamzdeliu, pietūs ant jūros kranto.

Rezervuoti
JEIGU TURĖTUMĖTE PAPILDOMŲ KLAUSIMŲ, MALONIAI PRAŠOME SUSISIEKTI SU MUMIS: +370 607 76550/ +370 655 42040