Portugalija Lisabonos Rivjera


Programa skirta turistams, planuojantiems kartu su gidu aplankyti žinomiausias Lisabonos vietas ir jos apylinkes ir daug laiko skirti savarankiškiems pasivaikščiojimams. Lisabona begalinė smalsiesiems - muziejai, neįprasta architektūra ir tiesiog pasimėgavimas puikia Portugalijos virtuve - tam reikia daug laiko. Apsipirkimas nustebins net pačias rafinuočiausias mados sekėjas - kainos patraukliausios Europoje. Ir tam reikia laiko. Portugalijos apylinkėse daug didžiulių centrų, kuriuose kiekvienas su džiaugsmu ras ką nusipirkti.


Į KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

Skrydis Vilnius - Ryga - Lisabona - Ryga - Vilnius (Airbaltic)
Rankinis bagažas (maks. svoris 8 kg, maks. išmatavimai 55*40*20 cm)
Pervežimas maršrutu oro uostas – viešbutis – oro uostas
Apgyvendinimas 3* viešbutyje su pusryčiais, 7 naktys, apgyvendinimas dviviečiame kambaryje

VNO 10:40 - RIX 11:30
RIX 12:50 - LIS 15:25
LIS 16:10 - RIX  22:35
RIX 23:10 - VNO 23:59
*Skrydžių laikai gali pasikeisti.EKSKURSIJOS (pageidaujantiems):

Ekskursija į Sintrą, Roko kyšulys, Kaškaišas, Eštorilis
Ekskursija po Lisaboną
Ekskursija “Auksinis Portugalijos žiedas“ Obidosas – Batalja – Alkobasa - Tomaras 
Ekskursija į pietinę Portugalijos provinciją – Setubalį
Ekskursija Keklusas – Mafra- Ericeira -  Žozė Franku kaimelis
Kelionė į Portą greituoju traukiniu/ autobusu
Fado su vakariene
PAPILDOMOS PASLAUGOS:

Registruotas bagažas iki 20 kg 1 krepšys
Galimas geriausių vietų autobuse rezervavimas su priemoka:
1-a eilė – vieta prie lango/vieta prie praėjimo
2-a ir 3-a eilės
SVARBI INFORMACIJA:

Ekskursijos vykdomos rusų kalba.
Įėjimo bilietų ir papildomų išlaidų kainos, valiutų kursai, taip pat programoje nurodytas objektų lankymo laikas ir eiliškumas yra preliminarūs ir gali pasikeisti.
Kompanija turi teisę keisti vykdomų ekskursijų eiliškumą, nekeičiant programos.
Jeigu Jūsų viešbutyje rezervavimo patvirtinimo metu nėra laisvų vietų, kelionių organizatorius turi teisę pasiūlyti turistams tokio paties arba aukštesnio lygio viešbutį.
Jeigu keliaujate tryse, maloniai prašome iš anksto pasitikslinti agentūroje ar yra galimybė dviviečiame kambaryje pristatyti papildomą lovą.
Informaciją apie išvykimą prašome žiūrėti mūsų svetainės skiltyje ”Išvykimų laikai” likus 1-2 dienom iki kelionės pradžios.


Atsisiųskite kelionių programą

1. DIENA
Susitikimas Vilniuos oro uoste ~08:40 Išskridimas į Rygą 10:40 Atvykimas į Rygą 11:30 Išskridimas į Lisaboną 12:50 Atvykimas į Lisaboną 15:25 *Skrydžio laikas gali keistis. Oro uoste Jus pasitiks VRK Travel atstovas. Pervežimas į viešbutį ir apgyvendinimas. Laisvas laikas.
2. - 7. DIENA
Poilsis prie jūros, laisvas laikas.
Arba galite pasirinkti patinkančia ekskursiją.
8. DIENA
Pusryčiai viešbutyje.
Laisvas laikas pasivaikščiojimams po miestą ir apsipirkimui
Pervežimas į oro uostą.
Išskridimas į Rygą 16:10
Atvykimas į Rygą 22:35
*Skrydžio laikas gali pasikeisti.
EKSKURSIJOS

Ekskursija po Lisaboną:

(Įskaičiuota į Ekskursijų paketą)

Trukmė  4,5 val., vyksta penktadieniais

Lisabona! Atrodo, kad miesto pavadinimas kilęs iš finikiečių išsireiškimo “Alis-Ubbo“, kas reiškia “rami įlanka“. Lisabona ribojasi su dviem tiltais – didžiausiais inžinerijos šedevrais, suteikiančiais jai ypatingo žavesio. Miestas ant septynių kalvų, todėl daugelis jo įžymybių matomos iš visur. Lisabona turi „baltąjį miestą“, pastebimai pasižymintį Viduržiemio jūros stiliumi. Lisabona – daugiaveidis miestas. Alfama, Baiša ir Bairu Altu – atgaivinti istoriniai rajonai. Lisabona — Belen, ant upės Težu kranto, neskubantis. Iš Belen'o į keliones aplink pasaulį išvyko Henrikas Jūrininkas, Fernandas Magelanas, Vaskas da Gama. Ir būtent Belen rajoną savo buvimu pagerbė  Kristupas Kolumbas. O nuostabus Belen'o Bokštas Lisabonai yra toks pat simbolis, kaip ir Eifelio Bokštas Paryžiui.

Pasigėrėsime Šv. Jeronimo vienuolyno – ryškaus Manuelino stiliaus atstovo - didybe.


Ekskursija į Sintrą, Roko kyšulys, Kaškaišas, Eštorilis:


Trukmė 8 valandos

Pravažiuosime vienu gražiausiu pasaulio keliu, palei Atlantiką prie Lisabonos Rivjeros.

Kaškaišas ir Eštorilis - prabangūs kurortai, kur  mėgsta leisti atostogas ne tik portugalai, bet ir turistai iš viso pasaulio. Sustosime prie uolos "Velnio nasrai", apgaubtos mistinių paslapčių.

Roko kyšulys - labiausiai į vakarus nutolęs Europos tašką. Europa baigiasi čia, staiga, tarp skardžio ir Atlanto vėjo gūsių. Pajusite šios vietos energiją.

Sintra – Portugalijos perlas – viena mėgstamiausių Portugalijos monarchų ir aristokratų poilsio vieta. Miestas ir jo kalvos nusėtos pasakiško grožio rūmais ir vilomis, kerinčiomis lankytojus jau ne vieną šimtmetį. Aplankysime Quinta da Regaleira rūmus, kurie pelnytai laikomi viena iš pačių romantiškiausių vietų Sintroje. Teritoriją aplink rūmus puošia parkas su ežerais, urvais, šuliniais, suoliukais, fontanais ir architektūrinėmis užgaidomis. Laisvas laikas arba pageidaujant apsilankymas Penos rūmuose.


Ekskursija Portugalijos Auksinis žiedas, Obidosas –  Batalja – Alkobasa – Tomaras:

(su pietumis, įėjimo bilietai apmokami vietoje)

Obidosas – vaizdingas miestelis, kuris turi dar vieną neoficialų pavadinimą – „nuotakų miestas“. Senovės laikais Obidose dažnai lankėsi portugalų karaliai, kad praleistų medaus mėnesį. Miestelis išsiskiria mielais namais su raudonais stogais ir jaukiais kiemeliais. Viduramžio laikais atiko svarų karinį vaidmenį. Pasivaikščiosime po senovines šio miestelio gatveles, pasigrožėsime vaizdingu ir elegantišku baltų namukų su raudonais stogais miesto peizažu. Dantytos gynybinės sienos, bokštai ir bokšteliai, durys ir langinės – viduramžio Portugalijos karinės architektūros pavyzdys.

Batalja – šiame mažame miestelyje randasi Santa Maria da Vitoria dominikonų vienuolynas.  Vienuolyno statybos pradėtos 1385 m. vykdant karaliaus Žoano I priesaiką, kaip padėkos ženklas Švč. Mergelei Marijai už iškovotą pergalę prieš kastiliečius. Statybos baigėsi tik  1517 metais.

Tomaras - vaizdingas miestas, esantis ant  Nabano upės krantų, už 140 km nuo Lisabonos. Jis buvo įkurtas dar rekonkistų laikais ir daugelį amžių buvo didžiojo tamplierių ordino nuosavybe. Čia išsidėstęs vienas iš didžiausių Portugalijos architektūros paminklų – Kristaus riterių Ordino, tamplierių pasekėjų, šventykla. Pilį puošia garsieji langai, vieną iš kurių galima apžiūrėti. Vienu metu Anglija pasiūlė nurašyti visą Portugalijos valstybės skolą už vieną šį langą, bet išdidūs portugalai atsisakė šio pasiūlymo...

Alkobasa – miestelio pavadinimas kilęs iš dviejų upių pavadinimų - Alcoa и Baça. Šis mielas miestelis pritraukia romantikus ir įsimylėjusias poras, nes būtent čia, viduramžių abatijoje yra palaidoti Pedro I ir Inês de Castro. Ši liūdnai žinoma karališkoji pora dažnai vadinama Portugalijos Romeo ir Džuljeta.Ekskursija į pietinę Portugalijos provinciją – Setubalį:

Setubalis - Provincijos širdis – miestas, kuris yra trečiasis pagal svarbą žvejybos uostas Portugalijoje.

Pakilsime prie Kristaus statulos. Iš paukščio skrydžio atsivers vaizdas į „baltąjį miestą“  - Lisaboną.

Pietūs vietinėje tavernoje - rodizio (platus įvairiai pagamintos žuvies ir jūros gerybių pasirinkimas).

Mūsų kelias driekiasi per Arrabida nacionalinį parką, garsų savo fantastiškais peizažais nuo kalnų viršūnių iki beribio vandenyno. Pažintis su vyndarystės istorija, pietų regiono vynų, puikiojo Muskatelio degustacija. Pervažiuosime per du Lisabonos tiltus (patį aukščiausią Europoje ir patį ilgiausią Europoje).


Ekskursija Kelusas – Mafra – Ericeira – Žozė Franku kaimelis:

(lengvi pusryčiai įskaičiuoti)

Trukmė 6 valandos

Kelusas — Karališkieji Rūmai, XVIII a. pastatyti Rokoko stiliumi. Rafinuoti, pastatyti rožinės spalvos, apsupti vešliais sodais su daugybe pavėsinių, antikinių statulų ir fontanų. Daugelis turistų Kelusą lygina su Prancūziškuoju Versaliu. Jūs susipažinsite su įdomia istorija Rūmų, kurie kažkada buvo karalių rezidencija. Neišdildomą įspūdį palieka vidaus apstatymas.

Mafra - pagrindinė šio miesto įžymybė yra rūmai-vienuolynas, kuris buvo pastatytas 1717 metais karaliaus Žoano V įpėdinio gimimo garbei. Jis nusprendė įgyvendinti savo ambicingą svajonę — pralenkti ispanų Eskorialį.

Žozė Franku – Portugalija miniatiūroje. Čia rasite ir gerą suvenyrų iš keramikos parduotuvę.

Lengvi pusryčiai su vietiniu vynu.

Ericeira  - miestelis, kuriame iš pirmo žvilgsnio nieko nevyksta – tik vandenynas, su žvilgsnį  ir jausmus pritraukiančia energija. Bet palikti nesinori. Ericeiros išsidėstymas primena amfiteatrą, kuriame iš bet kurio taško, kur bebūtumėte, visu grožiu matosi vandenynas. Kažkada būtent iš čia buvo tiekiama žuvis karališkiesiems rūmams.

Būtent iš čia, iš mažo kaimelio, 1910 metų spalio 5 dieną paskutinysis Portugalijos karalius išvyko į tremtį į Angliją, visiems laikams palikęs tėvynę.


Kelionė į Portą greituoju traukiniu/ autobusu:

Apžvalginė ekskursija po Portą autobusu ir pėsčiomis.

Pageidaujant – apsilankymas vynų rūsyse ir žinomų portveino rūšių degustacija ( už papildomą mokestį).

Portas — didingas miestas, nepanašus į nieką pasaulyje, Portveino tėvynė. Tai miestas, padovanojęs vardą visai valstybei. Vienas iš pačių gražiausių pasaulio miestų, Šiaurinė Portugalijos sostinė.

Porto centras išliko toks, kokį jį kūrė daugelį šimtmečių. Ribeira – vienas pačių garsiausių miesto rajonų, kuriame išsidėstę ir stačios gatvelės su senoviniais, pasteliniais tonais nudažytais  namais, siauri skersgatviai, vidiniai kiemeliai ir kavinės. Čia kaip ir anksčiau, gyvena žmonės, todėl Ribeira kvartalas šiandien - tai greičiau portugališkos kultūros muziejus po atviru dangumi. Sao Bento geležinkelio stotis (Estacao Sao Bento), pastatyta benediktinų vienuolyno vietoje. Pagrindinės stoties salės sienos papuoštos didžiuliais pano iš Azuležu plytelių su pačių ryškiausių Portugalijos istorijos epizodų siužetais. Katedros Soboras Se, Cerkvė Kleriguš (pot. Igreja dos Clérigos), kurios varpinė Tore duš Kleriguš yra Porto simbolis ir matoma iš bet kurios miesto vietos. Vyskupų Rūmai Portugalijoje (Palacio da Episcopale). Viena iš pačių gražiausių cerkvių Porte — Šv. Pranciškaus bažnyčia (Igreja de Sao Francisco), Ir dar daug įdomaus Jūs pamatysite ir išgirsite nuostabių Porto miesto istorijų ir legendų. Laivas laikas mieste.


Fado su vakariene:

Fado  — portugališkas muzikinis ir šokių žanras, portugališkos sielos muzika.

Geras fado atlikėjas — “fadišta“ (port. Fadista) — būtinai turi išreikšti saudadi (port. Saudade)  - sudėtingą emociją, analogišką šviesiam liūdesiui. Fado labai populiarus Portugalijoje, Fado muzika – vizitinė Lisabonos ir Koimbros kortelė.

Lisabonoje tradiciškai Fado muzikos klausomasi vakarienės metu.

Rezervuoti
JEIGU TURĖTUMĖTE PAPILDOMŲ KLAUSIMŲ, MALONIAI PRAŠOME SUSISIEKTI SU MUMIS: +370 607 76550/ +370 655 42040
Kelionės data
Data
Vietų skaičius
Kaina
+ ekskursijų paketas
Kaina be
ekskursijų paketo
16.07.2019
-
23.07.2019
10+
- Rezervuoti
€839
23.07.2019
-
30.07.2019
10+
- Rezervuoti
€839
Kelionės ilgumas

8 dienas

Išvykimas/Parvykimas

Išvykimo šalis: LIETUVA