Portugalija Lisabona ir Portas Garantuotas

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

● Skrydis Ryga - Lisabona - Ryga (airBaltic)

● Rankinis bagažas (maks. svoris 8 kg, maks. išmatavimai 55*40*20 cm)

● Pervežimas maršrutu oro uostas- viešbutis – oro uostas     

● Apgyvendinimas viešbutyje, 7 nakvynės su pusryčiais, apgyvendinimas dviviečiame kambaryje

*Skrydžių laikai gali keistis.

RIX 12:50 - LIS 15:25

LIS 16:10 - RIX  22:35
EKSKURSIJŲ PAKETAS (4 ekskursijos) - 169€:

● Apžvalginė ekskursija po Lisaboną

● Ekskursija „Lisabonos vėrinys ”

● Pietūs tautinio stiliaus restorane, su gėrimais

● Apžvalginė ekskursija Porte

● Apžvalginė ekskursija Koimbroje

EKSKURSIJOS:

● Vakarinė ekskursija – Lisabonos šviesos

● Ekskursija “Portugalijos Auksinis žiedas “ Obidosas – Batalja– Alkobasa - Tomaras - Fatima-grotai - Luso

● Apžvalginė ekskursija Porte

● Apžvalginė ekskursija Koimbroje

● Fado su vakariene

● Ekskursija Braga,  Bom Jesus, Gimarainsas, su pietumis

● Ekskursija į Setubalį , Arrabidą (pietūs ir muskatinių vynų degustacija įskaičiuoti)

● Dienos ekskursija po Lisaboną (pietūs ir gėrimai įskaičiuoti).

● Ekskursija Mafra –Ericeira – kaimelis Žoze Franku (įsk. Lengvas užkandis ir vietinis vynas)

● Pasiplaukiojimas kanalais valtimis Aveire

APGYVENDINIMAS (priemoką žmogui už visą perioda):
Viešbučių kategorijos     1/2 dviviečio kambario     Vienvietis kambarys
3* viešbutis Įskaičiuotas į kainą nuo 230
4* viešbutis nuo 80 nuo 340

PASLAUGOS:
- Įėjimo bilietai į muziejus, grotus гроты  ~20 eurų
- Vyno rusių aplankymas ir žinomų portveino rūšių degustacija - 6,5 eurų
- Registruotas bagažas – 1 krepšys iki 20 kg  - 85 €

Galimas geriausių vietų autobuse rezervavimas, su priemoka:
- 1-a eilė -35 eurų/ vieta prie lango, 35 eurų/ vieta prie praėjimo
- 2-a ir 3-a eilė -25 eurų/ žm.
Apmokėtos vietos garantuotos su vaučeriu kelionės metu.
 
*Kompanija pasilieka sau teisę keisti ekskursijų pravedimo dieną ir laiką nekeičiant ekskursijų programos.

SVARBI INFORMACIJA:

● Ekskursijos vykdomos rusų kalba.

● Įėjimo bilietų ir papildomų išlaidų kainos, valiutų kursai, taip pat programoje nurodytas objektų lankymo laikas ir eiliškumas yra preliminarūs ir gali pasikeisti.

● Kompanija pasilieka sau teisę keisti ekskursijų pravedimo dieną ir laiką nekeičiant ekskursijų programos

● Jeigu Jūsų viešbutyje rezervavimo patvirtinimo metu nėra laisvų vietų, kelionių organizatorius turi teisę pasiūlyti turistams tokio paties arba aukštesnio lygio viešbutį.

● Jeigu keliaujate tryse, maloniai prašome iš anksto pasitikslinti agentūroje ar yra galimybė dviviečiame kambaryje pristatyti papildomą lovą.

● Informaciją apie išvykimą prašome žiūrėti mūsų svetainės skiltyje ”Išvykimų laikai” likus 1-2 dienom iki kelionės pradžios.
Atsisiųskite kelionių programą (docx)


1 DIENA

Susitikimas Rygos oro uoste ~10:50

Skrydis į Lisaboną 12:50

Atvykimas į Lisaboną  15:25

*Skrydžių laikai gali pasikeisti.


Oro uoste Jus pasitiks VRK Travel atstovas.

Pervežimo metu Jums bus suteikta informacija apie Lisaboną, ką pamatyti, kur papietauti,ką nusipirkti.

Apgyvendinimas Lisabonoje,pasirinktos kategorijos viešbutyje.

Vakarinė ekskursija – Lisabonos šviesos.2 DIENA

Pusryčiai viešbutyje. Ekskursija “Lisabonos vėrinys ” 8 valandos (ekskursijų paketas) Lisabonos Rivjera – Uolos kyšulys – Sintra – Quinta da Regaleira rūmus – Penos rūmai.

Pravažiuosime palei vandenyną, vienu gražiausiu pasaulio keliu, pasigrožėsime kurortiniais miestais. Kaškaišas ir Eštorilis,  patys saulėčiausi Europos miestai, XIX a. pavirto prestižiniais kurortais. Švelnus klimatas vilioja į čia turistus, taip pat turtingus ir garsius karališkųjų šeimų narius ir aristokratus. Sustosime prie uolos „Velnio Nasrai“- paslaptingos vietos, su kuria susiję daug legendų…

Uolos kyšulys - labiausiai į vakarus nutolęs Europos tašką, kadaise kyšulį laikė pasaulio pabaiga. Ir tikrai, Europa baigiasi čia, staiga, tarp skardžio ir Atlanto vėjo gūsių. Pajusite šios vietos energiją, pasidarykite nepamirštamas nuotraukas!

Sintra – Portugalijos perlas - neįtikėtina, pasislėpęs tarp kalnų ir kelių serpantinų. Miestas ir jo kalvos nusėtos pasakiškais rūmais ir fantastiškomis vilomis, per amžius užburiančiomis lankytojus. Garsus britų poetas ir keliautojas lordas Baironas 18 a. čia buvo apsistojęs ir rašė, kad miestas,  "gali būti, kad visais atžvilgiais yra pats žaviausias Europoje", vadino jį "šlovinguoju Edenu". Aplankysime Kinta da Regaleira rūmus, kurie teisėtai laikomi pačia romantiškiausia Sintros vieta. Rūmų teritorijoje prašmatnus parkas su tvenkinukais, grotais, šuliniais, fontanais ir architektūriniais kaprizais. Daug mistikos ir paslapčių, susijusių su parku... Kiekvienas objektas sode užima, neabejotinai, ne atsitiktinę vietą, viskas išdėstyta pagal kažkokį, vienam autoriui žinomą, dėsningumą, nuo ko keliautojų akyse įgauna dar didesnę paslaptingumo aurą. Mįslingiausia iš visų Regaleiros paslapčių – šaltinis, nueinantis į žemės gelmes.  Pageidavimą aplankysime Penos Rūmus.

Laisvas laikas Sintroje arba pageidaujant apsilankymas Penos rūmuose. Grįžimas į Lisaboną. Vakare pageidaujant – Fado su vakariene ( už papildomą mokestį - 65 eurų su pervežimu). Fado (port. fado) —  vienas iš svarbiausių Portugalijos reiškinių, kaip valsas Austrijai arba flamenko Ispanijai. Saudade, portugališkai - gilus vidinis sielvartas ir liūdesys - pagrindinė Fado tema. Fado muzika – Lisabonos vizitinė kortelė, čia tradiciškai Fado muzikos klausoma vakare vakarieniaujant.3 DIENA

Pusryčiai viešbutyje. Ekskursija “Auksinis Portugalijos žiedas “ Obidosas –  Batalja – Alkobasa – Tomaras – Fatima - grotai -Luso - 8 valandos (ekskursijų paketas). Ekskursijos metu mūsų laukia pietūs tautinio stiliaus restorane, su gėrimais.

Obidosas -  romantiškiausias Portugalijos miestas, pilnai išsaugojęs viduramžių išvaizdą. Likęs, praktiškai, tvirtovės sienos ribose, tai tikras muziejaus eksponatas po atviru dangumi ir paskelbtas nacionaliniu pasaulinio paveldo paminklu.  Miestelis su neįtikėtinai spalvingomis grįstomis gatvelėmis, su įvairiaspalviais namais, papuoštais snapučiais ir bugenvilijomis, gotiškomis durimis ir langais, baltomis cerkvėmis - viskas apsupta 12 a. pilies sienomis - ideali vieta pasimėgauti panoraminiu miesto vaizdu. Paragaukite vyšnių likerio šokoladinėse stiklinaitėse... Tai Ginja – portugališka vyšnių trauktinė, kuri populiarumu ir skoniu gali lenktyniauti su pačiu didžiuoju portveinu.

Tomaras – nedidelė gyvenvietė Tomaras tapo miestu dėka Portugalijos tamplierių ordino Didžiojo Magistro Gualdino Paiša rezidencijos statybos 1169 m. Ordinas buvo sudarytas iš riterių, kurių pagrindinis tikslas buvo pagalba Portugalijos išlaisvinimui iš maurų. Mainais už šią paslaugą ordinui leido pasilikti  trečdalį visų žemių, užkariautų į pietus nuo Težo.

Fatima  – iš mažo kaimo pačiame Portugalijos centre, Santareno kalnuose, tarp Lisabonos ir Porto, pavirto šventu viso pasaulio katalikams miestu, su 10 000 gyventojų. Iš dalies dėl Švenčiausios Mergelės Marijos apsireiškimo 1917 m., kuris padarė Fatimą svarbiu piligrimystės centru. Įdomu, kad miesto pavadinimas kilęs iš maurų merginos vardo, kuri, anot legendos, 11 amžiuje būtent toje vietovėje perėjo į katalikybę. Įdomu, bet tai vienintelė vieta planetoje, kurioje Katalikų ir Provoslavų Cerkvės neturi prieštaravimų.

Grotai – Septintasis Portugalijos stebuklas — Požeminis miestas-olos - ne rankų darbo menas Požemių karalystėje. Požeminiai grotai stebina vaizduotę nesuskaičiuojama daugybe apšviestų galerijų, papuoštų stalaktitais ir stalagmitais - kai kuriems iš jų daugiau nei 80 tūkstančių metų; tapyba ant uolų; aukšti olų skliautai – tai tik maža dalis to, ką teks pamatyti šios kelionės metu.


Batalja - Abatija (mūšio vienuolynas) arba Santa Maria da Vitorija -  vienas iš didingiausių gotikos šedevrų Europoje, saugomas kaip Pasaulio paveldo paminklas.

Inkvizicijos lopšys ir oficiali veikianti Karmelitų ordino būstinė. Legenda byloja – jeigu jus domina sėkmė gyvenime, tai tik čia jūs turėsite galimybę pelnyti jos malonę — peržengiant Vienuolyno slenkstį tik su aukštai pakelta dešiniąja koja...

Alkobasa-Abatija (UNESCO PAVELDAS). Čia kažkada prasidėjo absoliutaus prarastos meilės įtūžio vedamo sūnaus ilgametis karas prieš tėvą, nusinešęs dešimtis tūkstančių gyvybių ir išdeginęs miestus,  sukėlęs siaubą karaliui galingesnės šalies – Ispanijos, kurios miestai buvo naikinami įtūžio dėl prarastos meilės jėga. Šių vietų istorija gana liūdna, bet labai įdomi ir pamokanti.

Pažintinės dienos pabaiga 4* viešbutyje Luso, kuris yra išsidėstęs Busako kalno papėdėje, reliktinių miškų apsuptyje. Sveikas miegas.4.DIENA

Pusryčiai viešbutyje. Kelionė į Portą. Apžvalginė ekskursija po Portą (ekskursijų paketas) - Pageidaujant – apsilankymas vynų rūsyje ir žinomų portveino rūšių degustacija ( už papildomą 6,5 Eur mokestį).  

Apgyvendinimas pasirinktos kategorijos viešbutyje. Laisvas laikas.

Portas — Didingas miestas, nepanašus į nieką pasaulyje, Portveino gimtinė. Tai miestas, padovanojęs vardą visai valstybei. Vienas iš pačių gražiausių Pasaulio miestų, Šiaurinė Portugalijos sostinė, autentiškas muziejus po atviru dangumi. Porto miestas išliko toks, kokiu buvo kuriamas daugelį šimtmečių. Miestas pilnas nuostabių statinių. Katedros Soboras Se saugo daug įvairių praeities lobių. Portugališko baroko architektūros šedevras - buvę Vyskupijos rūmai, pastatyti XVII a. Viena iš pačių gražiausių bažnyčių Porte -  Šv. Pranciškaus cerkvė, 15 a. Akcijų biržos rūmai - stebina vidinės interjero apdailos prabanga. Clerigos bokštas - Porto simbolis, pastatytas Italijos architekto N. Nazoni 18 a., tapo ne tik senųjų kvartalų puošmena, bet ir geru įplaukimo į uostą orientyru. Puikus portugališkojo baroko pavyzdys - Karmelitų cerkvė, Sao Bento stotis, pastatyta Benediktinų vienuolyno vietoje. Pagrindinės salės sienos papuoštos didžiuliais pano iš Azuležu plytelių su pačių ryškiausių Portugalijos istorijos epizodų siužetais. Link stoties veda senovinė Gėlių gatvė, kur gyveno auksinių ir sidabrinių darbų meistrai. Gatvė išsaugojo praeities atmosferą - namų fasadai papuošti plytelėmis ir balkonais su kaltomis grotelėmis.


5 DIENA

Pusryčiai viešbutyje. Ekskursija Braga,  Bom Jesus do Monte, Gimarainsas ( 6 val.) (už papildomą mokestį, su pietumis-70 eurų)

Arba laisvas laikas Porte.


Braga yra vienas iš pačių gražiausių Portugalijos miestų, su gausybe įspūdingų baroko stiliaus paminklų.

Viena iš pačių garsiausių šalies įžymybių — Kristaus ant Golgotos cerkvė, Bom Jesus do Monte - šventykla, pritraukianti didžiulį srautą piligrimų ir keliautojų. Lipsime laiptais iš penkių jausmų ir trijų dorybių, sužinosime simbolių, fontanų ir statulų, puošiančių šią vietą, reikšmę.

Gimarainsas — vienas patraukliausių iš senovinių šalies miestų lankymui Portugalijoje, su jo Pasaulio paveldu, viduramžių gatvėmis su gerai išsilaikiusiais paminklais. Gimarainsas - portugalų tautos lopšys, - juk būtent čia gimė būsimasis Portugalijos karalius Afonso Henriques I.6. DIENA

Pusryčiai viešbutyje .

Portas-Aveiras -Koimbra-Lisabona (ekskursijų paketas)

-Pasiplaukiojimas kanalais valtimis  Aveire ( pagal pageidavimą, už papildomą mokestį -8 eurai )

-Apžvalginė ekskursija Koimbroje

-pietūs nacionaliniame restorane su gėrimais Kelionė į Lisaboną.

Laivas laikas pasivaikščiojimams po miestą arba apsipirkimui.  

Nakvynė pasirinktos kategorijos viešbutyje


Aveiras - žinomas kaip "portugališka Venecija", nuostabus miestas su daugybe kanalų ir tiltų ir laikomas viena iš gražiausių vietų šalyje dėl savo spalvingų Moliceiros valčių, pastelinio stiliaus pastatų ir ramios atmosferos - ideali vieta poilsiui. Firminis kiaušinių pavidalo pyragaitis žinomas toli už miesto ribų.

Koimbra – Miestas ir jo pavadinimas kilo  nuo Romos gyvenvietės Conimbriga, atsiradusios VI a. Šis miestas užima ypatingą vietą visų portugalų širdyse. Turtinga savo istorija Koimbra yra gimtinė pačios seniausios mokslo vietos  – Portugalijos universiteto, įkurto karaliaus Dinišo 1290 m. Šeši portugalų karaliai gimė būtent Koimbroje, kuri laikotarpyje nuo 1139 iki 1256 m. taip pat buvo sostine. Neįtikėtinai gražus Miestas, kurio gatvėse jau visi kalba portugalų -italų dialektu, o gatvės užpildytos studentų su mantijomis, kontrabosais, violončelėmis, smuikais.7. DIENA
Pusryčiai viešbutyje. Pageidaujant, už papildomą mokestį, Ekskursija į Setubalį arba laisvas laika Lisabonoje, Arrabida, pietūs ir muskatinių vynų degustacija (65 eurų/žm., įskaitant pietus ir vynų degustaciją). Šitoje kelionėje – puiki galimybė padaryti įsimintinas nuotraukas!

Nuvyksime į pietinę Portugalijos provinciją – Setubalį. Važiuosime pačiu aukščiausiu tiltu Portugalijoje - 25 spalio prie Kristaus statulos. Iš paukščio skrydžio priešais mus kaip ant delno atsivers puiki Lisabona! Po to užsuksime į viduramžių tvirtovę, kurią supa vandenynas. Prieš Jūsų akis atsivers pribloškiantys vaizdai! Toliau mūsų kelias tęsiasi per Arrabido nacionalinį parką, garsų savo fantastiškais peizažais nuo kalnų viršūnių iki bekraščio vandenyno. Susipažinsime su vyndarystės istorija ir pradėsime rimtą pietinio regiono vynų, nuostabaus Muskatelio degustaciją.
Pabaigai Jums bus pasiūlyta žuvies degustacija - žuvų rodizio (didžiulis pasirinkimas įvairiai paruoštų žuvų ir jūros produktų su gėrimais).
Grįžtame į Lisaboną ilgiausiu ir garsiausiu tiltu Europoje - Vasco da Gama.
8. DIENA
Pusryčiai viešbutyje .
Laivas laikas arba pagal pageidavimą už papildomą mokestį-
-Apžvalginė ekskursija po Lisaboną su pietumis ARBA
- kelionė į Mafrą, Ericeirą
Ekskursija Mafra-Ericeira –Kaimelis Žoze Franku ( su lengvu užkandžiu ir vietiniu vynu)

Pervežimas į oro uostą.
Skrydis iš Rygos 16:10
Atvykimas į Rygą 22:35


EKSKURSIJOS

Vakarinė ekskursija – Lisabonos šviesos

Lisabona — vakarietiškiausia ir laisviausia Europos sostinė, vienas iš seniausių pasaulio miestų ir seniausias Vakarų Europos miestas. Vakaro metu Lisabona ypač žavi, ir tai, kas buvo nepastebėta dieną, staiga atgyja vakare ir atrodo, kad puikesnio už šį vaizdą nėra ir būti negali. Pakylame į pačias geriausias apžvalgos aikšteles, kur neįmanoma sustoti dieną — čia atrasime stulbinamus vaizdus  ir naują žvilgsnį į Lisaboną ir jos istoriją. Naktinė Lisabona turi ypatingą kvapą: jūros, romansų Fadu ir naktinio gyvenimo kvapą. Įspūdžiais (patikrinta) ekskursija Jums įsimins, kaip viena ryškiausių. Iš apžvalgos aikštelių mes pamatysime Lisabonos ugnis ir jos tiltus, ir Kristaus statulą, ir uostą, ir Težo upę. O kas dar ten tolumoje? Užgniaužia kvapą...


Ekskursija „Lisabonos vėrinys”

(Įskaičiuota į EKSKURSIJŲ PAKETĄ)

Ekskursija “Lisabonos vėrinys ” 8 valandos (ekskursijų paketas) Lisabonos Rivjera – Uolos kyšulys – Sintra – Quinta da Regaleira rūmus – Penos rūmai.

Pravažiuosime palei vandenyną, vienu gražiausiu pasaulio keliu, pasigrožėsime kurortiniais miestais. Kaškaišas ir Eštorilis,  patys saulėčiausi Europos miestai, XIX a. pavirto prestižiniais kurortais. Švelnus klimatas vilioja į čia turistus, taip pat turtingus ir garsius karališkųjų šeimų narius ir aristokratus. Sustosime prie uolos „Velnio Nasrai“- paslaptingos vietos, su kuria susiję daug legendų…

Uolos kyšulys - labiausiai į vakarus nutolęs Europos tašką, kadaise kyšulį laikė pasaulio pabaiga. Ir tikrai, Europa baigiasi čia, staiga, tarp skardžio ir Atlanto vėjo gūsių. Pajusite šios vietos energiją, pasidarykite nepamirštamas nuotraukas!

Sintra – Portugalijos perlas - neįtikėtina, pasislėpęs tarp kalnų ir kelių serpantinų. Miestas ir jo kalvos nusėtos pasakiškais rūmais ir fantastiškomis vilomis, per amžius užburiančiomis lankytojus. Garsus britų poetas ir keliautojas lordas Baironas 18 a. čia buvo apsistojęs ir rašė, kad miestas,  "gali būti, kad visais atžvilgiais yra pats žaviausias Europoje", vadino jį "šlovinguoju Edenu". Aplankysime Kinta da Regaleira rūmus, kurie teisėtai laikomi pačia romantiškiausia Sintros vieta. Rūmų teritorijoje prašmatnus parkas su tvenkinukais, grotais, šuliniais, fontanais ir architektūriniais kaprizais. Daug mistikos ir paslapčių, susijusių su parku... Kiekvienas objektas sode užima, neabejotinai, ne atsitiktinę vietą, viskas išdėstyta pagal kažkokį, vienam autoriui žinomą, dėsningumą, nuo ko keliautojų akyse įgauna dar didesnę paslaptingumo aurą. Mįslingiausia iš visų Regaleiros paslapčių – šaltinis, nueinantis į žemės gelmes.  Pageidavimą aplankysime Penos Rūmus.


Ekskursija “Auksinis Portugalijos žiedas “ Obidosas – Batalja – Alkobasa -Tomaras – Fatima – grotai - Luso

(Įskaičiuota į EKSKURSIJŲ PAKETĄ)

Ekskursijos metu mūsų laukia pietūs tautinio stiliaus restorane, su gėrimais.

Obidosas -  romantiškiausias Portugalijos miestas, pilnai išsaugojęs viduramžių išvaizdą. Likęs, praktiškai, tvirtovės sienos ribose, tai tikras muziejaus eksponatas po atviru dangumi ir paskelbtas nacionaliniu pasaulinio paveldo paminklu.  Miestelis su neįtikėtinai spalvingomis grįstomis gatvelėmis, su įvairiaspalviais namais, papuoštais snapučiais ir bugenvilijomis, gotiškomis durimis ir langais, baltomis cerkvėmis - viskas apsupta 12 a. pilies sienomis - ideali vieta pasimėgauti panoraminiu miesto vaizdu. Paragaukite vyšnių likerio šokoladinėse stiklinaitėse... Tai Ginja – portugališka vyšnių trauktinė, kuri populiarumu ir skoniu gali lenktyniauti su pačiu didžiuoju portveinu.

Tomaras – nedidelė gyvenvietė Tomaras tapo miestu dėka Portugalijos tamplierių ordino Didžiojo Magistro Gualdino Paiša rezidencijos statybos 1169 m. Ordinas buvo sudarytas iš riterių, kurių pagrindinis tikslas buvo pagalba Portugalijos išlaisvinimui iš maurų. Mainais už šią paslaugą ordinui leido pasilikti  trečdalį visų žemių, užkariautų į pietus nuo Težo.

Fatima  – iš mažo kaimo pačiame Portugalijos centre, Santareno kalnuose, tarp Lisabonos ir Porto, pavirto šventu viso pasaulio katalikams miestu, su 10 000 gyventojų. Iš dalies dėl Švenčiausios Mergelės Marijos apsireiškimo 1917 m., kuris padarė Fatimą svarbiu piligrimystės centru. Įdomu, kad miesto pavadinimas kilęs iš maurų merginos vardo, kuri, anot legendos, 11 amžiuje būtent toje vietovėje perėjo į katalikybę. Įdomu, bet tai vienintelė vieta planetoje, kurioje Katalikų ir Provoslavų Cerkvės neturi prieštaravimų.

Grotai – Septintasis Portugalijos stebuklas — Požeminis miestas-olos - ne rankų darbo menas Požemių karalystėje. Požeminiai grotai stebina vaizduotę nesuskaičiuojama daugybe apšviestų galerijų, papuoštų stalaktitais ir stalagmitais - kai kuriems iš jų daugiau nei 80 tūkstančių metų; tapyba ant uolų; aukšti olų skliautai – tai tik maža dalis to, ką teks pamatyti šios kelionės metu.


Batalja - Abatija (mūšio vienuolynas) arba Santa Maria da Vitorija -  vienas iš didingiausių gotikos šedevrų Europoje, saugomas kaip Pasaulio paveldo paminklas.

Inkvizicijos lopšys ir oficiali veikianti Karmelitų ordino būstinė. Legenda byloja – jeigu jus domina sėkmė gyvenime, tai tik čia jūs turėsite galimybę pelnyti jos malonę — peržengiant Vienuolyno slenkstį tik su aukštai pakelta dešiniąja koja...

Alkobasa-Abatija (UNESCO PAVELDAS). Čia kažkada prasidėjo absoliutaus prarastos meilės įtūžio vedamo sūnaus ilgametis karas prieš tėvą, nusinešęs dešimtis tūkstančių gyvybių ir išdeginęs miestus,  sukėlęs siaubą karaliui galingesnės šalies – Ispanijos, kurios miestai buvo naikinami įtūžio dėl prarastos meilės jėga. Šių vietų istorija gana liūdna, bet labai įdomi ir pamokanti.

Pažintinės dienos pabaiga 4* viešbutyje Luso, kuris yra išsidėstęs Busako kalno papėdėje, reliktinių miškų apsuptyje. Sveikas miegas.


Apžvalginė ekskursija į Portą

(Įskaičiuota į EKSKURSIJŲ PAKETĄ)

Apžvalginė ekskursija po Portą (ekskursijų paketas) - Pageidaujant – apsilankymas vynų rūsyje ir žinomų portveino rūšių degustacija ( už papildomą 6,5 Eur mokestį).  

Apgyvendinimas pasirinktos kategorijos viešbutyje. Laisvas laikas.

Portas — Didingas miestas, nepanašus į nieką pasaulyje, Portveino gimtinė. Tai miestas, padovanojęs vardą visai valstybei. Vienas iš pačių gražiausių Pasaulio miestų, Šiaurinė Portugalijos sostinė, autentiškas muziejus po atviru dangumi. Porto miestas išliko toks, kokiu buvo kuriamas daugelį šimtmečių. Miestas pilnas nuostabių statinių. Katedros Soboras Se saugo daug įvairių praeities lobių. Portugališko baroko architektūros šedevras - buvę Vyskupijos rūmai, pastatyti XVII a. Viena iš pačių gražiausių bažnyčių Porte -  Šv. Pranciškaus cerkvė, 15 a. Akcijų biržos rūmai - stebina vidinės interjero apdailos prabanga. Clerigos bokštas - Porto simbolis, pastatytas Italijos architekto N. Nazoni 18 a., tapo ne tik senųjų kvartalų puošmena, bet ir geru įplaukimo į uostą orientyru. Puikus portugališkojo baroko pavyzdys - Karmelitų cerkvė, Sao Bento stotis, pastatyta Benediktinų vienuolyno vietoje. Pagrindinės salės sienos papuoštos didžiuliais pano iš Azuležu plytelių su pačių ryškiausių Portugalijos istorijos epizodų siužetais. Link stoties veda senovinė Gėlių gatvė, kur gyveno auksinių ir sidabrinių darbų meistrai. Gatvė išsaugojo praeities atmosferą - namų fasadai papuošti plytelėmis ir balkonais su kaltomis grotelėmis.Ekskursija Braga, Bom Jesus do Monte, Gimarainsas (pietūs įskaičiuoti)


Ekskursija Braga,  Bom Jesus do Monte, Gimarainsas ( 6 val.)


Braga yra vienas iš pačių gražiausių Portugalijos miestų, su gausybe įspūdingų baroko stiliaus paminklų. Viena iš pačių garsiausių šalies įžymybių — Kristaus ant Golgotos cerkvė, Bom Jesus do Monte - šventykla, pritraukianti didžiulį srautą piligrimų ir keliautojų. Lipsime laiptais iš penkių jausmų ir trijų dorybių, sužinosime simbolių, fontanų ir statulų, puošiančių šią vietą, reikšmę.

Gimarainsas — vienas patraukliausių iš senovinių šalies miestų lankymui Portugalijoje, su jo Pasaulio paveldu, viduramžių gatvėmis su gerai išsilaikiusiais paminklais. Gimarainsas - portugalų tautos lopšys, - juk būtent čia gimė būsimasis Portugalijos karalius Afonso Henriques I.  
Apžvalginė ekskursija Koimbroje

(Įskaičiuota į EKSKURSIJŲ PAKETĄ)


Portas-Aveiras -Koimbra-Lisabona. Pasiplaukiojimas kanalais valtimis  (už papildomą mokestį)

-Apžvalginė ekskursija Koimbroje

-pietūs nacionaliniame restorane su gėrimais

Aveiras - žinomas kaip "portugališka Venecija", nuostabus miestas su daugybe kanalų ir tiltų ir laikomas viena iš gražiausių vietų šalyje dėl savo spalvingų Moliceiros valčių, pastelinio stiliaus pastatų ir ramios atmosferos - ideali vieta poilsiui. Firminis kiaušinių pavidalo pyragaitis žinomas toli už miesto ribų.

Koimbra – Miestas ir jo pavadinimas kilo  nuo Romos gyvenvietės Conimbriga, atsiradusios VI a. Šis miestas užima ypatingą vietą visų portugalų širdyse. Turtinga savo istorija Koimbra yra gimtinė pačios seniausios mokslo vietos  – Portugalijos universiteto, įkurto karaliaus Dinišo 1290 m. Šeši portugalų karaliai gimė būtent Koimbroje, kuri laikotarpyje nuo 1139 iki 1256 m. taip pat buvo sostine. Neįtikėtinai gražus Miestas, kurio gatvėse jau visi kalba portugalų -italų dialektu, o gatvės užpildytos studentų su mantijomis, kontrabosais, violončelėmis, smuikais.Fado su vakariene

Fado (port. fado) —  vienas iš svarbiausių Portugalijos reiškinių, kaip valsas Austrijai arba flamenko Ispanijai. Saudade, portugališkai - gilus vidinis sielvartas ir liūdesys - pagrindinė Fado tema. Fado muzika – Lisabonos vizitinė kortelė, čia tradiciškai Fado muzikos klausoma vakare vakarieniaujant.

Ekskursija į Setubalį, Arrabidą (įsk. pietūs r vynų degustacija).

Šitoje kelionėje – puiki galimybė padaryti įsimintinas nuotraukas!

Nuvyksime į pietinę Portugalijos provinciją – Setubalį. Važiuosime pačiu aukščiausiu tiltu Portugalijoje - 25 spalio prie Kristaus statulos. Iš paukščio skrydžio priešais mus kaip ant delno atsivers puiki Lisabona! Po to užsuksime į viduramžių tvirtovę, kurią supa vandenynas. Prieš Jūsų akis  atsivers pribloškiantys vaizdai! Toliau mūsų kelias tęsiasi per Arrabido nacionalinį parką, garsų savo fantastiškais peizažais nuo kalnų viršūnių iki bekraščio vandenyno. Susipažinsime su vyndarystės istorija ir pradėsime rimtą pietinio regiono vynų, nuostabaus Muskatelio degustaciją.

Pabaigai Jums bus pasiūlyta žuvies degustacija - žuvų rodizio (didžiulis pasirinkimas įvairiai paruoštų žuvų ir jūros produktų su gėrimais).

Grįžtame į Lisaboną ilgiausiu ir garsiausiu tiltu Europoje - Vasco da Gama.Apžvalginė ekskursija po Lisaboną su pietumis (įsk. gėrimai)

(Įskaičiuota į EKSKURSIJŲ PAKETĄ)


Lisabona — labiausiai vakarietiška ir laisviausia Europos sostinė, vienas iš seniausių pasaulio miestų ir seniausias Vakarų Europos miestas. Turi tokią turtingą istoriją, kad  per 4,5 val. sužinosite ir pamatysite tik tai, kas įdomiausia ir reikšmingiausia. Lisabonoje harmoningai dera architektūrinis įvairių stilių paveldas - romaniškasis ir gotikinis stilius, klasicizmas, manuelino stilius ir barokas. Aplankysime Istorinį Alfamos rajoną, daugiaveidę Rossio aikštę su paminklu imperatoriui Pedro  IV, pravažiuosime plačiu Avenida da Liberdade bulvaru, užtruksime Belen rajone, kažkada iš Beleno išvyko Henrikas Jūrininkas, Fernandas Magelanas, Vaskas da Gama į keliones aplink pasaulį. Ir būtent Beleno rajoną savo dalyvavimu pagerbė Kristupas Kolumbas. O nuostabus Beleno bokštas Lisabonai yra toks pat simbolis, kaip ir Eifelio bokštas Paryžiui. Pasigėrėsime Šv. Jeronimo vienuolyno – ryškaus manuelinio stiliaus atstovo - didybe.
Kelionė Mafra- Ericeira – Kaimelis Žoze Franku (įsk. Lengvas užkandis ir vietinis vynas)


Ericeira. Spalvingas žvejų miestelis, jaukiai prisiglaudęs ant gražaus vandenyno kranto, iki šių dienų išsaugojo savo savitumą. Ilgus amžius gyvenvietė buvo svarbiausiu krašto žvejų centru. Kaimelis Žoze Franku - tipiška portugališka XX a. pradžios gyvenvietė miniatiūroje. Nedideliame kaimelyje susipažinsime su buitimi, valstiečių gyvenimu. Pabaigai paragausime tradicinio valstiečių maisto — skaniausios duonos, vytintų dešrelių, vietinio vyno - visa tai paruošta pagal senovinį receptą. Kaimelyje yra taip pat parduotuvė su įdomiu ir, ko gero, pačiu patraukliausiu pagal kainas rankomis nuspalvintos keramikos pasirinkimu, taip pat  garsieji kopūstų lapai, gaidžiai, indai ir t. t.

Mafra. Čia išsidėstęs gigantiškas rūmų-vienuolyno kompleksas. Jis nuostabus! O atsirado grandiozinis statinys dėka karaliaus Žoano V, pasikėsinusio užtemdyti paties Ispanijos  El Eskorialio didybę, projekto. Net šiandien Mafros miestelis, lyginant su rūmais, atrodo žaislinių namelių sankaupa: triaukščio miesto namo aukštis nesiekia rūmų antrojo aukšto karnizo. Čia pati didžiausia pasaulyje kolekcija varpų, kuriuos galima išgirsti 24 km. spinduliu.  
Rezervuoti
JEIGU TURĖTUMĖTE PAPILDOMŲ KLAUSIMŲ, MALONIAI PRAŠOME SUSISIEKTI SU MUMIS: +370 607 76550/ +370 655 42040
Kelionės data
Data
Vietų skaičius
Kaina
+ ekskursijų paketas
Kaina be
ekskursijų paketo
19.07.2019
-
26.07.2019
10+
Rezervuoti
€509
Rezervuoti
€579
Ekskursijų paketas

4 ekskursijos - 169€

Kelionės ilgumas

8 dienas

Išvykimas/Parvykimas

Išvykimo šalis: Ryga (RIX), Latvia

Izbraukšana: RIX - LIS
Atgriešanās: LIS - RIX

Mēs piedāvājam