Gruzija 9 dienas

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

Skrydis Ryga - Tbilisi - Ryga
Rankinis bagažas - Iki 8 kg; išmatavimai 55 x 40 x 20 cm
Registruojamas bagažas - iki 20kg
Vykimas turistinės klasės autobusu programoje numatytais maršrutais
7 nakvynės 3* viešbučiuose Gruzijoje, su pusryčiais, dviviečiame kambaryje (4 nakvynės Tbilisije, 1naktis Boržomi, naktis Batumije, 1naktis Kutaisi)


EKSKURSIJŲ PAKETAS (8 ekskursijos) - €125:

ekskursija po Tbilisį 
ekskursija Mchetoje 
city tour po Batumį
City Tour Kutaisyje 
ekskursija į Mocametą 
apsilankykite nacionaliniame Hargaula parke
ekskursija Boržomyje 
ekskursija Ahalciche 
EKSKURSIJOS:

Ekskursija po Tbilisį- €35
Ekskursija Mchetoje- €35
city tour po Batumį- €35
City Tour Kutaisyje - €15
Ekskursija į Mocametą - €30
Aplankysite haragulijos nacionalinį parką - €20
Ekskursija Boržomyje - €20
Ekskursija Ahalciche  - €25 
Ekskursija į kalnų Adžariją - €30
Ekskursija į Kahetiją, Bodbe, Sighnaghi - €35


PAPILDOMOS PASLAUGOS:

pietus vynų- namuose - 15eurų
venuolių pietus - 15 eurų
Gruziniškas vakaras ir vakarienė gruziniškų patiekalų restorane - 25eurai


VAIKAMS:

Keliaujantiems su vaikais iki 12 metų:
Vaikui taikoma 50% nuolaidą būtiniems ekskursijų paketams ir papildomoms ekskursijoms


INFORMACIJA:

Keliautojo duomenis galima keisti ne vėliau nei 14 dienom iki kelionės pradžios.
Įėjimo bilietų ir kitų papildomų išlaidų kainos, valiutų kursai, taip pat ir nurodytas programoje objektų lankymo laikas ir tvarka yra preliminarūs ir gali keistis.
Kelionės vadovas pasilieka teisę keisti ekskursijų eiliškumą laikantis numatytos kelionės programos.
Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis.
Muziejuose, bažnyčiose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.
Į kainą neįskaičiuoti viešojo transporto bilietai.
Įėjimo bilietų ir kitų papildomų išlaidų kainos, valiutų kursai, taip pat ir nurodytas programoje objektų lankymo laikas ir tvarka yra preliminarūs ir gali keistis.
Įmonė pasilieka sau teisę koreguoti objektų lankymo tvarką arba pakeisti juos į lygiaverčius, nekeičiant pilnos teikiamų paslaugų apimties.
Jeigu Jūsų viešbutyje rezervavimo metu nėra laisvų vietų, kelionių organizatorius turi teisę pasiūlyti.
Keliones vadovas turi teise keisti ir koreguoti išvykimo laikus (nekeičiant programos) bei suplanuota ekskursijų bei paskirta laisva laika. 
Informaciją apie išvykimą prašome žiūrėti mūsų svetainės skiltyje „Išvykimų laikai“ likus 1-2 dienom iki kelionės pradžios.

1 DIENA  

Susitikimas Rygos oro uoste.
Ryga (RIX) - Tbilisis (TBS)
Tikslius išvykimo laikus prašome pasitikrinti 1-2 dienos iki kelionės www.vrktravel.lt tinklapyje.

2 DIENA

Atvykimas į Tbilisį.
Apgyvendinimas.
Ekskursija po Tbilisį (įskaičiuota į ekskursijų paketą).

Tbilisis (Tiflis) – Gruzijos sostinė, didžiausias šalies miestas, kuriame gyvena apie 1,5 mln. gyventojų. IV a. dabartinio Tbilisio vietoje buvo nedidelė gyvenvietė, o V a. Gruzijos karalius Vachtangas I Gorgasalis čia įkūrė miestą.

Pažintį su šiuo nuostabiu Kaukazo miestu pradėsime nuo suvienytos Gruzijos simbolio - Švetosios Trejybės Soboro (Sameba). Vėliau trauksime link paminklo karaliui Vachtangui Gorgasali, lankysimės Narikala tvirtovėje (~ 1 eur) , IV a. pastatytoje ant kalvos virš Tbilisio (viename iš pilies kiemų neseniai rekonstruota Šv. Mykolo bažnyčia). Grožėsimės puikia senamiesčio panorama, atsiveriančia nuo kalvos. Aplankysime paminklą „Gruzijos motina“, pasivaikščiosime siauromis miesto gatvelėmis, vidiniais kiemeliais ir, žinoma, pagrindine Tbilisio gatve - Rustaveli alėja.

Tbilisio sielos pirtys - viena įžymiausių Tbilisi vietų.
Pasivaikščiosime siauromis miesto gatvelėmis, vidiniais kiemeliais ir, žinoma, pagrindine Tbilisio gatve - Rustaveli alėja. Ekskursijos metu pamatysime ir vieną iš 13-kos įdomiausios architektūros tiltų pasaulyje, ypatingą laikrodį prie Rezo Gabriadze lėlių teatro.
Grįžimas į viešbutį. Poilsis.Vakare Jūsų laukia vakarienė su programa (pageidaujantiems už papildomą mokestį ).
Laisvas laikas.
Naktis viešbutyje.

3 DIENA

Pusryčiai viešbutyje.
Išsiregistravimas iš viešbučio.
Ekskursija į Kahetiją, Bodbe ir Sighnaghi – (pageidaujantiems, už papildomą mokestį) arba laisvas laikas Tbilisi.
Pirmasis mūsų lankomas objektas – Tsinandali dvaro parkas ir muziejus. Tsinandali jau daugelį metų masino užsukti į „stebuklingą sodą“, pasivaikščioti palei dailų dvarą bei pasigėrėti nepakartojamais Alazano slėnio vaizdais. Čia lankėsi A.S. Puškinas, M.J. Lermontovas, A.S. Gribojedovas (būtent čia jis pirmą kartą perskaitė savo garsų kūrinį „Vargas dėl proto“ (Gore ot uma).
XIX a. Tsinandali dvarą paveldėjo garsaus gruzinų poetas Aleksandras Čavčavadzė. Dvaro valdose yra ir senovinė vyno gamykla, kurios rūsiuose saugomi vynai net nuo 1814 m.
Aplankysime Bodbe Šv. Nino vienuolyno kompleksą. Šiuo metu čia veikia moterų vienuolynas, kuriame saugomos Šv. Nino relikvijos. Šv. Nino - pargindinė Gruzijos šventoji, IV a. atnešusi į Gruziją krikščionybę. Pasak legendos, Nino mirė Bodbe kaimelyje 335 metais.
Pietūs vienuolyne (pageidaujant už papildomą mokestį).
Sighnaghi– tai vos 2000 gyventojų turintis miestas, Alazani laukuose, apsuptas didingų Kaukazo kalnų. 40 h plote įsikūręs miestas apjuostas 4 km. gynybine siena, kurioje yra 23 gynybiniai bokštai, pavadinti šalia esančių kaimų vardais. Sighnaghi žavi lankytojus savo unikalia medine architektūra, vyno, sūrio, muzikos, šokių festivaliais. Beje, Sighnagi vadinamas „meilės miestu“ ir čia net yra metrikacijos biuras.
Nakvynė viešbutyje.

4 DIENA 

Pusryčiai viešbutyje.
Išsiregistravimas iš viešbučio
Kelionė link Mchetos.
Mcheta (Mtskheta) - vienas seniausių miestų Gruzijoje, įkurtas pirmo tūkstantmečio antroje pusėje. Į UNESCO kultūros paveldo sąrašą įtrauktas mietas kadaise buvo Gruzijos Aiberijos karalystės sostinė.

Vyksime į nedidelį gruzinišką kaimelį, kur Jus sutiks geraširdžiai gruzinai ir pavaišins vietinės gamybos valgiais bei atskleis kelias autentiškų patiekalų gamybos paslaptis (apie €25/žmogui). Pasimėgausite pačiu tikriausiu vietinės gamybos vynu.

Toliau keliausime kalnų regionu iki kalnuose įsikūrusio miesto - tvirtovės Uplistsikhe (įėjimo bilietas apie €5), išskaptuoto uoloje, ant aukšto Mtkvari upės šlaito.
Išvertus į lietuvių kalbą, vietovės pavadinimas reiškia „dieviškoji tvirtovė“. (DĖMESIO! Lankant Uplistsikhe vietovę reikalinga patogi avalynė, sunkiai vaikštantiems nerekomenduojame).

Apgyvendinimas viešbutyje.
Naktis viešbutyje.

5 DIENA

Pusryčiai.
Kelionė link Achalcihė. Apsilankymas Rabat tvirtovėje (įėjimo bilietas 5$).
Labiausiai lankoma Acalcihė vieta - ant kalvos, šalia Pocchoviupelio išsidėsčiusi akmeninė tvirtovė „Rabat“. XVIII a. statinys buvo ne kartą sugriautas, apsuptas priešų. Įvairių kultūrų ir religijų įtaka taip pat paliko savo pėdsakus. Kapitalinė Rabat rekonstrukcija buvo atlikta tik 2012 m. ir šiandien ši tvirtovė labiau primena nedidelį miestelį, kuriame yra sinagoga, parkas, istorijos muziejus, įvairios parduotuvės, viešbutis ir net civilinės metrikacijos biuras! Apsilankykite nacionaliniame Hargaula parke
Kelionė link Kutaisio
Naktis viešbutyje.

6 DIENA

Pusryčiai.
Išsiregistravimas. Kelionė link Kutaisio.(Ekskursija įtraukta į EKSKURSIJŲ PAKETAS)
Ekskursija į Mocametą
Mocameta- kaimelis, 6 km į rytus nuo Kutaisio. Čia įkurtas vienuolynas, menantis tragišką Gruzijos kunigaikščių Davido ir Konstantino Mheidze likimą. Kunigaikščiai pateko į nelaisvę mūšyje su gausia musulmonų kariauna. Atsisakę priimti musulmonų tikėjimą, broliai buvo nužudyti, o vėliau paskelbti šventaisiais. Nedidelis vienuolynas laikomas vienu gražiausių Gruzijos architektūros paminklų. Kelionė link Batumį


Ekskursinė išvyka į Batumį.
Važiuodami į Batumi darysime foto sustojimus su nuostabiais kalnų peizažais.
Atvykimas į Batumį. Apžvalginė city tour po Batumį.

Batumis - Adžarijos Autonominės Respublikos sostinė. Miestas išsidėstęs prie Juodosios jūros. Miestas yra pusmėnulio formos, ištįsęs apie 7 kilometrus iš šiaurės vakarų į pietvakarius. Pirmą kartą miestą, kaip "Batusi" miestą Kolchidoje, IV amžiuje paminėjo graikų filosofas Aristotelis. Tuo pačiu vardu miestą pamini ir Romos rašytojas Pilinijus Vyresnysis, ir graikų kartografas Flavijus Arianas. "Batusi" yra graikiškas žodis, reiškiantis "gilus". Batumi - įdomus, gerai restauruotas, tvarkingas miestas. Mieste daugybė viešbučių ir restoranų; tai vieta, kur lengva leisti pinigus - tuo ir užsiima turkai, azerbaidžaniečiai, iraniečiai ir Gruzijos gyventojai. Gruzinai myli Batumi, ir rekomenduoja jį aplankyti šalies svečiams.
Laisvas laikas,
Naktis viešbutyje Batumį.

7 DIENA

Pusryčiai.
Ekskursija į kalnų Adžariją (pageidaujantiems, už papildomą mokestį 30 eur) arba laisvas laikas.
Aplankysime 1880 m. viename gražiausių Adžarijos kampelių – Žaliąjame iškyšulyje - įkurtą botanikos sodą (įėjimo bilietas apie 4$). Uolėti kyšulio šlaitai ištisus metus skendi žalumoje, pats sodas suprojektuotas garsiųjų Semiramidės sodų pavyzdžiu. Parko įkūrėjas – rusų botanikas A.N. Krasnovas - detaliai atrinko įdomiausias augalų rūšis. Šiandien parke – daugiau nei 5000 floros eksponatų iš įvairiausių pasaulio kampelių.
Trauksime link Machunceti krioklio. Čia Jus pasitiks arkinis tiltas, pastatytas carienės Tamaros valdymo periodu (XII a.) bei Zvare cerkvė.
Apgyvendinimas viešbutyje.
Naktis viešbutyje Tbilisi.

8 DIENA

Pusryčiai.
Laisva diena Tbilisyje.
Pietu metu išsikraustome iš viešbučio ( daiktus galima bus palikti viešbučio saugojimo kambarije)
Vėlai vakare pervežimas į oro uostą

9 DIENA

Skrydis Tbilisis-Ryga.
Tbilisis (TBS) – Ryga (RIX).

Rezervuoti
JEIGU TURĖTUMĖTE PAPILDOMŲ KLAUSIMŲ, MALONIAI PRAŠOME SUSISIEKTI SU MUMIS: +370 607 76550/ +370 655 42040