Albanija su ekskursijomis ir poilsiu prie jūros Be naktinių važiavimų

Į KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:  
Kelionė patogiu turistinės klasės autobusu (visos kelionės metu)
Grupės vadovo paslaugos (rusų/latvių k. Latvijos piliečiams)
Apgyvendinimas tranzitiniuose viešbučiuose, 6 nakvynės su pusryčiais (dviviečiame kambaryje)
Apgyvendinimas viešbutyje Velipojë, 5 nakvynės su pusryčiais ir vakarienėmis (dviviečiame kambaryje)

EKSKURSIJŲ PAKETAS (8 ekskursijos) - 190 €
Ekskursija po Mariborą palydint vietiniam gidui
Ekskursija į didžiausią Juodkalnijos kurortą - Budvą
Ekskursija po Škoderį
Išvažiuojamoji ekskursija į Tiraną ir Kruję
Išvažiuojamoji ekskursija visai dienai į Duresį ir Beratį
Išvažiuojamoji ekskursija į Albanijos Alpes
Ekskursija po Adrijos jūros perlą - Dubrovniką
Ekskursija po Dalmacijos perlą - Zadarą

EKSKURSIJOS:
Ekskursija po Mariborą palydint vietiniam gidui
Ekskursija į didžiausią Juodkalnijos kurortą - Budvą
Ekskursija po Škoderį
Išvažiuojamoji ekskursija į Tiraną ir Kruję
Išvažiuojamoji ekskursija visai dienai į Duresį ir Beratį
Išvažiuojamoji ekskursija į Albanijos Alpes
Ekskursija po Adrijos jūros perlą - Dubrovniką
Ekskursija po Dalmacijos perlą - Zadarą
Išvyka prie Vau i Dejës ežero

APGYVENDINIMAS:
Jeigu keliaujate tryse, maloniai prašome iš anksto pasitikslinti agentūroje ar yra galimybė dviviečiame kambaryje pristatyti papildomą lovą.

PAPILDOMOS PASLAUGOS:
Pietūs Juodkalnijoje
Papildoma vieta autobuse
Įėjimo bilietai į muziejus ir kitus lankytinus objektus apmokami vietoje kelionės metu.
Išlaidos viešajam transportui, pietums, vakarienėms, asmeninės išlaidos
Sveikatos draudimas

SVARBI INFROMACIJA
Įėjimo bilietai į objektus ir kitos mokamos paslaugos apmokamos pagal faktą kelionės metu.
Ekskursijos vyksta rusų kalba.
Keliautojo duomenis galima keisti ne vėliau nei likus 7 d. iki kelionės pradžios.
Grupės vadovas turi teisę keisti ekskursijų eiliškumą, nekeičiant programos.
Jeigu Jūsų viešbutyje rezervavimo patvirtinimo metu nėra laisvų vietų, kelionių organizatorius turi teisę pasiūlyti turistams tokio paties arba aukštesnio lygio viešbutį.
Grupės vadovas - latvių ir rusų kalbomis.
Informaciją apie išvykimą prašome žiūrėti svetainės skiltyje “Išvykimų laikai” likus 1-2 dienom iki kelionės pradžios.

Atsisiųskite kelionių programą
Balkanų virtuvę - albanai patys sako, kad paprasčiausia, ką galima padaryti Albanijoje, tai pavalgyti - kioskai, kavinės, restoranai prie kiekvieno kampo; na, ir svarbiausia - svetingumą, juk albanų kraujyje yra pagarba svečiams.


1. DIENA
Išvažiuojame iš Panevėžio/ Vilniaus/ Kauno (išvykimo laiką patikslinsime 2 dienos iki išvykimo). Kelionė per Lietuvą ir Lenkiją, pakeliui sustojimas pietums Lenkijoje. Nakvynė viešbutyje Ostravos regione, Čekija.
2. DIENA
Pusryčiai viešbutyje. Tęsiame kelionę per Čekiją, Austriją, Slovėniją. Antroje dienos pusėje sustosime antrame pagal dydį Slovėnijos mieste - Mariboras. Lasivas laikas arb ekskursija po Mariborą palydint vietiniam gidui (pageidaujant, už papildomą mokestį). Tai garsus kultūros ir mokslo centras, kuriame vyksta daug festivalių, o turistai sutinkami išskėstomis rankomis. Miestas įsikūręs tarp Pohorjės kalnyno miškų ir vynuogių kalvų ir garsėja vyndarystės tradicijomis. Mieste yra paminklas iš Gineso rekordų knygos — derlingas 400 metų senumo vynuogynas. Kaip ir daugelyje Europos miestų, Mariboro centras — pėsčiųjų zona, kurioje galima numalšinti turistų troškimą pamatyti puikias viduramžių pilis, soborus ir kitus paminklus. Svarbiausias miesto paminklas ir simbolis — Jono Krikštytojo Soboras, tikras maždaug 9 amžių senumo gotikos statinys. Kaip ir daugelyje senovės miestų, čia yra paslaptinga ir romantiška pilis, kurios garbingas amžius siekia pusę tūkstančio metų. Pagrindinę miesto aikštę puošia kolona, pastatyta miesto išvadavimui nuo šiltinės 1743 metais. Centre dar yra miesto rotušė ir Šv. Aloyzo cerkvė. Laisvas laikas vakarienei. Atvykimas į viešbutį Josipdol, Kroatija.
3. DIENA
Pusryčiai viešbutyje. Kelionė per Kroatiją. Sustoti pietums siūlome 10 km nuo vienintelio Bosnijos ir Hercegovinos kurorto, Neumo. Čia, kalnų papėdėje, gyvenvietėje Moseviči, 1938 metais pastatytoje tavernoje paragausime nacionalinės Balkanų virtuvės patiekalų (pageidaujant, už papildomą mokestį). Čia vaikščioja vėžliai, ežiukai ir triušiai, auga vynuogynai, granatmedžiai ir figmedžiai. Galėsime paragauti šeimininko pagamintos travaricos – šiam regionui būdingo stipraus alkoholinio gėrimo. Tęsiame kelionę Adrijos jūros pakrante – pro autobuso langus galėsite pamatyti ir Didžiąją chorvatų sieną, esančią prie Mali Ston miestelio, ir pačius didžiausius pasaulyje platanus - Trsteno mieste; magiškąjį Dubrovniką ir paslaptingąją Lokrum salą. Kirtę sieną, važiuosime per Juodkalnijos miestą Herceg Novis, kirsime puikų Kotoro fiordą. Nakvynė Budvoje arba apylinkėse.
4. DIENA
Pusryčiai viešbutyje. Iš ryto poilsis prie jūros arba ekskursija į didžiausią Juodkalnijos kurortą - Budvą (pageidaujant, už papildomą mokestį). Budva nuo senų laikų buvo žvejų miestu. Venecijos respublikos laikais miestas buvo apstatytas įtvirtinimais. Mažos gatvelės, mažos aikštės, gražios cerkvės. Budvos simbolis - dvi žuvelės, anot legendos – amžinos meilės simbolis. Po ekskursijos pratęsime kelionę spalvinga Adrijos jūros pakrante. Škoderis — seniausias miestas, įkurtas VI a. prieš mūsų erą. Tai vienas svarbiausių Albanijos miestų. Rozafos tvirtovės, pastatytos IV a. prieš mūsų erą ir yra viena iš didžiausių Albanijos tvirtovių, ir prie tvirtovės esančio muziejaus lankymas; garsios katalikų Šv. Stepono bažnyčios, pagrindinės miesto katalikų bažnyčios, pastatytos 1851 metais, lankymas, taip pat lankymas kaukių gamyklos, kurioje pagaminama apie 20 tūkstančių kaukių per metus ir apie 80% kaukių eksportuojama į Veneciją, Prancūziją, Graikiją, Japoniją, Kanadą ir JAV. Galėsime pasivaikščioti gražiomis siauromis gatvelėmis su XVIII a. dviejų ir trijų aukštų namais. Laisvas laikas mieste su galimybe apsilankyti pagrindinėje miesto juvelyrinių dirbinių parduotuvėje, kur dirba geriausi meistrai. Išvykimas į viešbutį Velipojë, kur gyvensime 5 paras.
5. DIENA
Pusryčiai viešbutyje. Poilsis prie jūros arba antroje dienos pusėje išvažiuojamoji ekskursija į Tiraną ir Kruję (pagal pageidavimą, už papildomą mokestį, įėjimo bilietai įskaičiuoti į ekskursijų kainą). Tirana – Albanijos sostinė. Ekskursijos metu pamatysime šiuos gražius statinius: Parlamento ir Vyriausybės pastatą, Albanijos Respublikos Prezidento rezidenciją, politechnikos fakultetą, Albanijos diktatoriaus Enver Hoxha namą, cerkves, mečetes, taip pat galėsime aplankyti požeminį bunkerį Bunkart, pastatytą Albanijos VRM 80 - ais metais atominio karo atvejui. Toliau keliaujame į Krujė. Tai Albanijos didvyrio Skanderbeko gimimo vieta. Būtent Krujė buvo kovos prieš Osmanų Imperiją centru. Čia apžiūrėsime V a. pastatytą tvirtovę ir susipažinsime su Albanijos etnografijos muziejumi. Tvirtovėje yra senovinis tradicinis turgus, kur galėsime apžiūrėti, taip pat galėsime nusipirkti Albanijos meistrų gaminių. Vakarienė viešbutyje.
6. DIENA
Pusryčiai viešbutyje. Poilsis prie jūros arba išvažiuojamoji ekskursija visai dienai į Duresį ir Beratį (pageidaujant, už papildomą mokestį). Duresis – antrasis pagal dydį Albanijos miestas, išsidėstęs Adrijos jūros pakrantėje. Įkurtas VII a. prieš mūsų erą. Apžvalginės pėsčiųjų ekskursijos metu mes pamatysime: archeologijos muziejų, V a. bizantišką prekybos centrą, V a. supančias miesto sienas, II a. romėnų amfiteatrą, venecijietišką bokštą ir kitas įžymybes. Laisvas laikas. Išvykimas į Beratį. Miestas įkurtas III a. prieš mūsų erą, pasižymi unikalia architektūra — namų stogai iškyla vienas virš kito. Beratis saugomas UNESCO. Beračio tvirtovės – pačios didžiausios tvirtovės Albanijoje - lankymas. Tik tvirtovės teritorijoje yra 40 mažų provoslavų cerkvių. Viena iš jų paversta muziejumi, ir tai Onufri muziejus. Onufri – XVI a. garsus albanų ikonų tapytojas. Dviejų unikalių miesto kvartalų – Mangalem ir Gorica lankymas. Laisvas laikas mieste, kuriuo metu siūlome paragauti vietinių patiekalų vienoje iš kavinių. Atkreipkite dėmesį į pula me përshesh и çorba e Tomorrit Grįžimas į viešbutį Velipojë. Vakarienė viešbutyje.
7. DIENA
Pusryčiai viešbutyje. Poilsis prie jūros arba išvyka prie Vau i Dejës ežero (pageidaujant, į kainą įskaičiuotas pasiplaukiojimas valtimi per ežerą). Vau i Dejës ežeras - dirbtinis ežeras, susidaręs pastačius Dambą Drin upėje. Šią dieną mes paskirsime mėgavimuisi Albanijos gamta - juk čia yra ir skaidrus ežero vanduo, kuriame galima išsimaudyti, ir stačios uolos ir grynas kalnų oras. Praplaukdami valtelėmis ežeru mes aplankysime Šardach salą, kurioje yra VI a. pastatyta tvirtovė Šurdach, skirta kelio, vedančio iš Škodros į Kosovą, apsaugai. Dalis šios tvirtovės sienų šiuo momentu yra po vandeniu. Aplankysime Balandžių urvą. Vakare pilni įspūdžių grįžtame į viešbutį. Vakarienė viešbutyje.
8. DIENA
Pusryčiai viešbutyje. Laisvas laikas prie jūros arba išvažiuojamoji ekskursija į Albanijos Alpes (pageidaujant, už papildomą mokestį, su vyno degustacija). Albanija – tai ne tik Adrijos jūros pakrantė ir turtinga istorija, tai ir nuostabi gamta. Šiandien mes jums siūlome susipažinti su Albanijos Alpėmis, ir ne tik. Dieną pradėsime vyno degustacija vyno darykloje. Čia degustuosime vietinius vynus, rakiją, paragausime sūrių ir vytintos mėsos, žinoma, su galimybe viso to įsigyti. Toliau mūsų kelias veda aukštyn į kalnus. Gražūs serpantinai, tarpekliai ir vaizdai. 877 metrų aukštyje įsikūrusi graži gyvenvietė Tamarë, su gražiais namais iš balto akmens. Čia galima ne tik pasimėgauti vaizdais, bet ir pasilepinti gastronominiais džiaugsmais, juk būtent čia patiekiamas ką tik upėje sugautas upėtakis. Kelyje atgal mūsų žvilgsnius pradžiugins Škodros ežeras, vienas pačių didžiausių ežerų Balkanuose. Nakvynė viešbutyje. Vakarienė viešbutyje.
9. DIENA
Pusryčiai viešbutyje. Atsisveikiname su Albanija, pakeliui siūlome Jums ekskursijos metu susipažinti su Adrijos jūros perlu – Dubrovniku (pageidaujant, už papildomą mokestį) Dubrovnikas amžiais buvo nepriklausoma valstybė, užsiimanti prekyba ir druskos kasimu. Kai sausumoje valdė Osmanų Imperija, o jūroje — Venecijos respublika, Dubrovnikai sugebėjo išsaugoti savo nepriklausomybę nuo abiejų imperijų. Mūsų dienomis Dubrovniko Senamiestis — tai muziejus. Galingos miestą supančios sienos, sustiprinti fortai, cerkvės, tylios gatvelės, vienuolynai, šuliniai su geriamuoju vandeniu. Po ekskursijos galima pasivaikščioti po šį senovės miestą, aplankyti miesto muziejų arba nueiti į gražų akvariumą (patiks jaunesniojo amžiaus keliautojams). Nakvynė Makarska Rivjeros regione.
10. DIENA
Pusryčiai viešbutyje. Tęsiame savo kelionę. Siūlome Jums dar vieną ekskursiją po Dalmacijos perlą - Zadarą (pageidaujant, už papildomą mokestį) Zadaras — miestas, kuriame sutinkama senovė ir šiandiena, sukurdamos vieną iš dinamiškiausių Dalmatijos miestų. Didžiąją Zadaro dalį užima senovinės gatvelės ir istorinis rajonas. Praeitus amžius primena gerai išsilaikę tvirtovės sienos, galingi vartai ir sutvirtinimo bokštai. Pačiu stambiausiu architektūros kompleksu laikomas senovės Romos Forumas, datuojamas I m. e. a., ir daug kas kita. Išvykimas į viešbutį Slovėnijos teritorijoje, Mariboro regionas.
11. DIENA
Pusryčiai viešbutyje. Išvykimas į namus per Austriją, Čekiją, sustojimas pietums Čekijoje. Nakvynė Lenkijos viešbutyje.
12. DIENA
Pusryčiai viešbutyje. Tęsiame kelionę per Lenkiją, Lietuvą. Vėlyvas atvykimas į Lietuvą.
EKSKURSIJOS

Ekskursija po Mariborą palydint vietiniam gidui

Tai garsus kultūros ir mokslo centras, kuriame vyksta daug festivalių, o turistai sutinkami išskėstomis rankomis. Miestas įsikūręs tarp Pohorjės kalnyno miškų ir vynuogių kalvų ir garsėja vyndarystės tradicijomis. Mieste yra paminklas iš Gineso rekordų knygos — derlingas 400 metų senumo vynuogynas. Kaip ir daugelyje Europos miestų, Mariboro centras — pėsčiųjų zona, kurioje galima numalšinti turistų troškimą pamatyti puikias viduramžių pilis, soborus ir kitus paminklus. Svarbiausias miesto paminklas ir simbolis — Jono Krikštytojo Soboras, tikras maždaug 9 amžių senumo gotikos statinys. Kaip ir daugelyje senovės miestų, čia yra paslaptinga ir romantiška pilis, kurios garbingas amžius siekia  pusę tūkstančio metų. Pagrindinę miesto aikštę puošia kolona, pastatyta miesto išvadavimui nuo šiltinės 1743 metais. Centre dar yra miesto rotušė ir Šv. Aloyzo cerkvė.


Ekskursija į didžiausią Juodkalnijos kurortą - Budvą

Budva nuo senų laikų buvo žvejų miestu. Venecijos respublikos laikais miestas buvo  apstatytas įtvirtinimais. Mažos gatvelės, mažos aikštės, gražios cerkvės. Budvos simbolis  - dvi žuvelės, anot legendos – amžinos meilės simbolis.


Ekskursija po Škoderį

Škoderis — seniausias miestas, įkurtas VI a. prieš mūsų erą. Tai vienas svarbiausių Albanijos miestų. Rozafos tvirtovės, pastatytos IV a. prieš mūsų erą ir yra viena iš didžiausių Albanijos tvirtovių, ir prie tvirtovės esančio  muziejaus lankymas; garsios katalikų Šv. Stepono bažnyčios, pagrindinės miesto katalikų bažnyčios, pastatytos 1851 metais, lankymas, taip pat lankymas kaukių gamyklos, kurioje pagaminama apie 20 tūkstančių kaukių per metus ir apie 80% kaukių eksportuojama į Veneciją, Prancūziją, Graikiją, Japoniją, Kanadą ir JAV. Galėsime pasivaikščioti gražiomis siauromis gatvelėmis su XVIII  a. dviejų ir trijų aukštų namais.                                                                                                                                                                                                             


Išvažiuojamoji ekskursija į Tiraną ir Kruję

(įėjimo bilietai įskaičiuoti į ekskursijos kainą).

Tirana- Albanijos sostinė. Ekskursijos metu pamatysime šiuos gražius statinius: Parlamento ir Vyriausybės  pastatą, Albanijos Respublikos Prezidento rezidenciją, politechnikos fakultetą, Albanijos diktatoriaus  Enver Hoxha namą, cerkves, mečetes, taip pat galėsime aplankyti požeminį bunkerį Bunkart, pastatytą Albanijos VRM  80 - ais metais atominio karo atvejui.

Toliau keliaujame į Krujė. Tai Albanijos didvyrio Skanderbeko gimimo vieta. Būtent Krujė buvo kovos prieš Osmanų Imperiją centru. Čia apžiūrėsime V a. pastatytą tvirtovę ir susipažinsime su Albanijos etnografijos muziejumi. Tvirtovėje yra senovinis tradicinis turgus, kur galėsime apžiūrėti, taip pat galėsime nusipirkti Albanijos meistrų gaminių. Pageidaujant organizuoti pietūs (už papildomą mokestį), kurių metu susipažinsime su Albanijos folkloru.


Išvažiuojamoji ekskursija visai dienai į Duresį ir Beratį

Duresis – antrasis pagal dydį Albanijos miestas, išsidėstęs Adrijos jūros pakrantėje. Įkurtas VII a. prieš mūsų erą. Apžvalginės pėsčiųjų ekskursijos metu mes pamatysime: archeologijos muziejų, V a. bizantišką prekybos centrą, V a. supančias miesto sienas, II a. romėnų amfiteatrą, venecijietišką bokštą ir kitas įžymybes.

Laisvas laikas.

Išvykimas į Beratį. Miestas įkurtas III a. prieš mūsų erą, pasižymi unikalia architektūra — namų stogai iškyla vienas virš kito. Beratis saugomas UNESCO. Beračio tvirtovės – pačios didžiausios tvirtovės Albanijoje - lankymas. Tik tvirtovės teritorijoje yra 40 mažų provoslavų cerkvių. Viena iš jų paversta muziejumi, ir tai Onufri muziejus. Onufri – XVI a. garsus albanų ikonų tapytojas. Dviejų unikalių miesto kvartalų – Mangalem ir Gorica lankymas. Laisvas laikas mieste, kuriuo metu siūlome paragauti vietinių patiekalų vienoje iš kavinių. Atkreipkite dėmesį į pula me përshesh и çorba e Tomorrit


Išvyka prie Vau i Dejës ežero

(į kainą įskaičiuota pasiplaukiojimas valtimi per ežerą).

Vau i Dejës ežeras - dirbtinis ežeras, susidaręs pastačius Dambą Drin upėje. Šią dieną mes paskirsime mėgavimuisi Albanijos gamta - juk čia yra ir skaidrus ežero vanduo, kuriame galima išsimaudyti, ir stačios uolos ir grynas kalnų oras. Praplaukdami valtelėmis ežeru mes aplankysime Šardach salą, kurioje yra VI a. pastatyta tvirtovė Šurdach, skirta kelio, vedančio iš Škodros į Kosovą, apsaugai. Dalis šios tvirtovės sienų šiuo momentu yra po vandeniu. Aplankysime Balandžių urvą.


Išvažiuojamoji ekskursija į Albanijos Alpes

(pageidaujant, už papildomą mokestį, su vyno degustacija)

Albanija – tai ne tik Adrijos jūros pakrantė ir turtinga istorija, tai ir nuostabi gamta. Šiandien mes jums siūlome susipažinti su Albanijos Alpėmis, ir ne tik. Dieną pradėsime  vyno degustacija vyno darykloje. Čia degustuosime vietinius vynus, rakiją, paragausime sūrių ir vytintos mėsos, žinoma, su galimybe viso to įsigyti. Toliau mūsų kelias veda  aukštyn į kalnus. Gražūs serpantinai, tarpekliai ir vaizdai. 877 metrų aukštyje įsikūrusi graži gyvenvietė Tamarë, su gražiais namais iš balto akmens. Čia galima ne tik pasimėgauti vaizdais, bet ir pasilepinti gastronominiais džiaugsmais, juk būtent čia patiekiamas ką tik upėje sugautas upėtakis. Kelyje atgal mūsų žvilgsnius pradžiugins Škodros ežeras,  vienas pačių didžiausių ežerų Balkanuose.


Ekskursija po Adrijos jūros perlą - Dubrovniką

Dubrovnikas amžiais buvo nepriklausoma valstybė, užsiimanti prekyba ir druskos kasimu.

Kai sausumoje valdė Osmanų Imperija, o jūroje — Venecijos respublika, Dubrovnikai sugebėjo išsaugoti savo nepriklausomybę nuo abiejų imperijų. Mūsų dienomis Dubrovniko Senamiestis — tai muziejus. Galingos miestą supančios sienos, sustiprinti fortai, cerkvės, tylios gatvelės, vienuolynai, šuliniai su geriamuoju vandeniu. Po ekskursijos galima pasivaikščioti po šį senovės miestą, aplankyti miesto muziejų arba nueiti į gražų akvariumą (patiks jaunesniojo amžiaus keliautojams).


Ekskursija po Dalmacijos perlą - Zadarą

Zadaras — miestas, kuriame sutinkama senovė ir šiandiena, sukurdamos vieną iš dinamiškiausių Dalmatijos miestų. Didžiąją Zadaro dalį užima senovinės gatvelės ir istorinis rajonas. Praeitus amžius primena gerai išsilaikę tvirtovės sienos, galingi vartai ir sutvirtinimo bokštai. Pačiu stambiausiu architektūros kompleksu laikomas senovės Romos Forumas, datuojamas I m. e. a., ir  daug kas kita.

Rezervuoti
JEIGU TURĖTUMĖTE PAPILDOMŲ KLAUSIMŲ, MALONIAI PRAŠOME SUSISIEKTI SU MUMIS: +370 607 76550/ +370 655 42040