Latgalija 2017 metais keliauk kartu su VRK TRAVEL

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

- Kelionė turistinės klasės autobusu
- Apgyvendinimas 3 *viešbutyje su pusryčiais
- Grupės vadovo paslaugos (rusų k.)


Papildomos išlaidos (pageidaujantiems):
- Lėlių muziejus - 2.00/ 1.50 eurai, rūbai – 2.00 eurai
- Duonos muziejus - 5.00 eurai
- Pietūs Duonos muziejuje – (tikslinama)
- Agluonos bazilika – 2.00/1.50 eurai
- Apžvalginė ekskursija po Daugpilį - 5.00 eurai
- Pietūs Daugpilyje – (tikslinama)
- Ekskursija po Tvirtovę, aplankant Marko Rotko meno centrą ( 3 val.) – 10.00 / 5.50 eurai
- Šmakovkos muziejus - 3.15 eurai
- Latgalos zoologijos sodas – 0.60/ 0.30 eurų
- Priemoka už apgyvendinimą vienviečiame kambaryje - 15,00 eurų
- Papildoma vieta autobuse - 25,00 eurai


SVARBI INFORMACIJA:

- Šmakovkos degustacija apmokama papildomai grynais vietoje.
- Keliautojo duomenis galima keisti be vėliau nei likus 14 darbo dienų iki kelionės pradžios.
- Jeigu Jūsų viešbutyje rezervavimo metu nėra laisvų vietų, kelionių organizatorius turi teisę pasiūlyti turistams tokios paties arba aukštesnio lygio viešbutį.
- Lydintysis turi teisę keisti vykdomų ekskursijų tvarką nekeičiant programos.
- Informaciją apie išvykimą prašome žiūrėti mūsų svetainės skiltyje „Išvykimai“ likus 1-2 dienoms iki kelionės pradžios.


1 diena

7:00 išvažiavimas iš Vilniaus. Pakeliui kavos pertrauka.

Atvykimas į Preilius.

Miniatiūrų Karalystės ir lėlių muziejaus lankymas.

Rankų darbo lėlės vaizduoja įvairius kasdieninius siužetus. Užsuksime į miniatiūrų karalystę ir, pasimatavę senovinius rūbus, nusifotografuosime pilies fone, karietoje, krėsle.

Kelionė į Agluoną.

Duonos muziejus Agluonoje – vienintelis tokio tipo muziejus Baltijos šalyse. Muziejus supažindina su duonos kepimo istorija ir procesu.

Pietūs Duonos muziejuje.

Vietinėje parduotuvėje galima įsigyti šviežiai iškeptos duonos su sūdytais kiaulienos lašiniais, sūdytų kiaulės lašinių, šmakovkos, Latgalos keramikos.


Karaliaus kalnas.

Netoli nuo Agluonos bazilikos, ant Agluonos ežero kranto randasi Karališkasis kalnas. Šis kalnas ne paprastas, o nuostabus. Todėl, kad prie gamtos grožio pridėtas žmogaus rankomis sukurtas grožis. 2006 metais Ēriks Delpers, praeityje lakūnas, dabar - medžio drožėjas, pradėjo statyti šiame kalne jo paties iš ąžuolo – medžio, esančio Latvijos simboliu – išdrožtas medines skulptūras. Skulptūrų parko tema - Biblijos legendos. Pačiai didžiausiai Kristaus skulptūrai naudotas 600 metų amžiaus ąžuolas, kurio kamieno apimtis 4,5 m ir aukštis 14 m.

Tai vieta, kur žmogus atranda dvasios ramybę.

Agluona

Ekskursija po Agluonos baziliką (1793 m.) - tai Baroko stiliaus šedevras, valstybinės reikšmės paminklas (16 a. Stebuklinga Agluonos Dievo Motinos Ikona, kripta - kardinolo Julijano Vaivados palaidojimo vieta, imperatoriaus Petro I ir Jekaterinos I sostų kopijos, 19 a. dvasiniai paveikslai), Mergelės Marijos apsireiškimo vieta, Šventasis šaltinis, vaizdingas Agluonos ežeras.

Po to vykstame prie Velnio ežero (Čertok).

Ežeras skaidrus, kalbama, kad bedugnis - tai viena iš labiausiai legendomis apipintų žydrųjų ežerų šalies - Latgalos - vietų. Velnio ežeras (jis vadinamas taip pat Čertok, Čiortok arba Čertak) randasi šalia Agluonos, Graverų šilo duburyje, esančiame Kraslavos rajono Skeltuovos valsčiuje.

Viduryje mėlynių miško esantis Velnio ežeras – vienas iš švariausių ežerų Latvijoje, jis vilioja savo melsvai žaliu skaidriu vandeniu ir keistokais pasakojimais, kurie lydi jį nuo seno. Velnio ežero, išsidėsčiusio piltuvo pavidalo duburyje, gylis siekia 17 metrų, o vanduo toks skaidrus, kad kai kur permatomas ir 12 metrų gylyje.

Į jį neįteka ir iš jo neišteka nei upeliai nei šaltiniai. Čia neauga nei vikšriai, nei vandens lelijos. Velnio ežero vengia net paukščiai ir miško žvėrys.

Pasakojama, kad jo krantuose daug gyvačių, o žuvys čia gaudomos retai, išskyrus riebius ešerius. Egzistuoja versija, kad Velnio ežeras atsirado nukritus kažkokiam kosminiam kūnui.

Kelionė į Daugpilį. Apgyvendinimas viešbutyje. Laisvas laikas.


2 diena

Pusryčiai viešbutyje.

Miesto simbolis yra Tvirtovė (XIX a.) ir Šventyklų kalnas — vieta, kur yra keturių religinių konfesijų bažnyčios.

Ekskursija su vietiniu gidu po Daugpilio tvirtovę ir apžvalginė ekskursija po Daugpilį. Daugpilis — antras pagal dydį Latvijos miestas, pasauliui davęs dailininką Marką Rotko tango karalių Oskarą Stroką ir aktorių Solomoną Mihoelsą.

Unikalaus Šmakovkos muziejaus lankymas Vienybės name! Ilgai lauktas muziejus atidarytas 2016 metų pavasarį – tai visuotinė Latgalos sensacija!

Būsite supažindinti su šiuo gėrimu, kuris yra neatsiejama Latgalos kultūrinio paveldo dalis! Lankytojų laukia ekskursijos, suvenyrai ir degustacija!

Marko Rotko centro lankymas. Ekspozicija supažindina su pasaulinio garso dailininko gyvenimu. 2016 metais muziejus pažymi 3 savo veiklos metus, eksponuojant naujas originalias meistro drobes.

Jūs taip pat turėsite galimybę aplankyti Latgalos zoologijos sodą.

Čia, dirbtinai sukurtose džiunglėse, šliaužioja dėmėtieji pitonai, ant kranto saulės voniomis mėgaujasi krokodiliniai kaimanai, tvenkinyje plaukioja raudonieji karpiai KOI, lianomis linksmai šuoliuoja makakos ir Nykštukinės voverinės skraiduolės, plaukioja, švilpia, šokinėja ir skraido daug kitų tropinių gyvūnų. Vaikai gali paglostyti pūkuotą triušį, pažaisti su mielomis jūrų kiaulytėmis ir pamaitinti egzotiškas žuvytes tvenkinyje.

18:00 keliaujame į namus. Vėlyvas atvykimas į Vilnių.

Rezervuoti
JEIGU TURĖTUMĖTE PAPILDOMŲ KLAUSIMŲ, MALONIAI PRAŠOME SUSISIEKTI SU MUMIS: +370 607 76550/ +370 655 42040